Video: Najlepsze mody do Wiedźmina 3

Ulepszony Geralt.

Od premiery Dzikiego Gonu minęło już sporo czasu, a to oznacza, że powstało mnóstwo modyfikacji do gry od CD Projekt RED. Choć stworzenie modów mocno ingerujących w rozgrywkę (choćby nowych misji) jest na tę chwilę niemożliwe, to warto się tematem zainteresować i nieco zmienić doświadczenia płynące z Wiedźmina 3.

Oczywiście najbardziej popularne modyfikacje do gry to te zmieniające warstwę graficzną - modderzy zazwyczaj dążą do przetworzenia świata, aby wyglądał podobnie do tego ukazanego na konferencji E3 w 2014 roku. Trzeba przyznać, że często efekt jest imponujący, szczególnie jeśli ma znikomy wpływ na wyświetlaną liczbę klatek na sekundę.

Zdecydowanie królują mody HD Reworked, Super Turbo Lighting Mod i Visual Immersion Overhaul. Ten pierwszy sprawia, że tekstury kamieni, trawy, dachów, drewna i wielu innych obiektów stają się bardziej szczegółowe. Drugi odpowiednio operując światłem i cieniem oraz różnymi efektami, tworzy większą głębię i upiększa krajobrazy. Visual Immersion Overhaul to z kolei najbardziej wymagająca sprzętowa modyfikacja, która wprowadza bardziej mroczny i realistyczny świat.

Drugim rodzajem modów są takie, które pomagają bardziej wczuć się w rozgrywkę. Zwiększonemu wrażeniu immersji z pewnością mogą pomóc modyfikacje Friendly HUD oraz Darker Nights.

Pierwsza z nich to duży projekt, który nie tylko pozwala na życzenie gracza pozbywać się różnych elementów interfejsu, ale też proponuje alternatywny sposób używania mapy czy znaczników. Pozwala też zatrzymać czas w dowolnym momencie, co stwarza możliwość uchwycenia bardziej zadowalających zrzutów ekranu, a także na łatwiejsze korzystanie z eliksirów, bomb i olejów. Drugi mod natomiast sprawia, że noce stają się realistycznie mroczne.

W materiale opowiadamy też, jak przenieść zbroje z Zabójcy Królów do Dzikiego Gonu, jak grać jako Ciri, oraz jak walczyć u boku trzech towarzyszy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami