Pokémon Go - którą drużynę wybrać? Opis Valor, Mystic i Instinct

Czy któraś z drużyn jest najlepsza?

Krótko po rozpoczęciu zabawy z Pokémon Go zostaniesz postawiony przed ważnym wyborem - do której z trzech zaprezentowanych drużyn dołączyć. To ważna decyzja, bo nie możesz zmienić członkostwa po fakcie, tak jak zrobisz to z imieniem czy wyglądem trenera.

Dlatego zastanów się, która drużyna najbardziej ci odpowiada - Valor, Mystic czy Insctinct. W podjęciu decyzji pomoże ci ten tekst. Opisaliśmy każdy zespół, ich liderów, a także zgromadziliśmy tu inne przydatne informacje.

Valor, Mystic i Instinct oraz liderzy drużyn

Prośbę o dołączenie do wybranego zespołu otrzymasz, kiedy twój trener osiągnie 5 poziom. Gra zaprezentuje ci trzy drużyny oraz ich przywódców, wraz z ich osobistą filozofią na temat świata kieszonkowych stworków. Każdemu z zespołów odpowiada też inny Pokémon. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje.

3

Drużyna Instinct - Żółty - Zapdos

Kierowana przez Sparka, grupa Instinct wierzy w inteligencję stworzeń. Jak mówi lider:

Pokémony są obdarzone doskonałą intuicją. Założę się, że sekret tej intuicji jest powiązany ze sposobem wykluwania jaj. Dołącz do mojego zespołu. Nigdy nie przegrasz, jeśli zaufasz swojemu instynktowi!

Drużyna Mystic - Niebieski - Articuno

Niebieskimi dowodzi Blanche, która również ma coś do powiedzenia:

Mądrość Pokémonów jest ogromna, nie da się jej zmierzyć. Dociekam, co sprawia, że ewoluują. Moja drużyna? Z naszą chłodną analizą każdej sytuacji nie możemy przegrać!

Drużyna Valor - Czerwony - Moltres

Na czele Valor stoi Candela, która ceni siłę Pokémonów:

Pokémony są silniejsze niż ludzie, ale mają też czułe serca. Badam, w jaki sposób można zwiększyć naturalną moc Pokémonów, by stały się jeszcze silniejsze. Nie ma wątpliwości, że trenujemy Pokémony tak, by były najsilniejsze w bitwie!

Jakie znaczenie ma wybór zespołu i która drużyna jest najlepsza?

Do tej pory nie potwierdzono żadnych cech drużyn, które mają istotne przełożenie na rozgrywkę. Musisz jednak pamiętać, że wybór zespołu wpłynie na Raidy i Gymy. W Gymach, mimo że to twój Pokémon zajmie honorowe miejsce - będziesz walczył w imieniu swojej drużyny. Inni gracze mogą dołączyć do potyczki, broniąc lub atakując.

2

W nagrodę za przejęcie Gymu na jakiś czas otrzymasz pieniądze PokéCoins, czyli wewnętrzną walutę, która pozwala kupić bonusy w sklepie (do nabycia PokéCoins zwykłą metodą potrzebujesz prawdziwych pieniędzy, dlatego opłaca się atakować Gymy). Pamiętaj też, że otrzymasz nieco lepsze nagrody za zakręcenie dyskiem nad Gymem przejętym przez twoją drużynę, a także kilka dodatkowych Premier Ball za złapanie Pokémona w Raidzie, który pojawia się nad Gymem twojego zespołu.

Po premierze Pokémon Go pojawiały się liczne spekulacje o dodatkowych korzyściach z wyboru konkretnej drużyny. Niektórzy użytkownicy sądzili, że zagadka jest związana z legendarnymi Pokémonami - ptakami, czyli Articuno, Zapdosem i Moltresem. Do tej pory nikt jednak nie potwierdził tych informacji.

Warto też zwrócić uwagę na znaczenie imion przywódców drużyn, ponieważ każde z nich odpowiada pupilowi. Molters to Pokémon Candeli (ang. candle - świeca), Zapdos to Pokémon Sparka (ang. spark - iskra), a Articuno to Pokémon Blanche (ang. blanch - blednąć). Znaczenia tej symboliki do tej pory jednak nie wyjaśniono.

Którą drużynę powinieneś wybrać?

Najprostsza odpowiedź jest taka, aby wybrać zespół, do którego dołączyli twoi znajomi. Jeśli macie zamiar grać razem, będziecie mogli połączyć wysiłki i zdobyć Gym lub bronić swojej pozycji. Sam zdobędziesz też dodatkowe Premier Balls z Raidów.

Jeżeli nie masz znajomych, którzy cieszą się Pokémon Go, wybierz drużynę, która najbardziej ci odpowiada. Możesz się zasugerować filozofią lidera albo przypisanym do zespołu Pokémonem.

Biorąc pod uwagę statystyki, większość graczy wybiera niebieskich, a więc Mystic. Na drugim miejscu znajdują się czerwoni - Valor, a na trzecim żółci, czyli Instinct. Nie wiadomo, co jest powodem takich wyników, ale faktem jest, że Mystic kontroluje 40 proc. wszystkich Gymów (dane z GymHuntr, stan na 9 sierpnia 2018).

team2

Oznacza to, że preferencje graczy nie zmieniają się od lat. Poniższy wykres prezentuje rozmieszczenie trenerów między drużynami w 2016 roku:

1

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami