Prezentacja umiejętności w gameplayu ze Śródziemie: Cień Wojny

Mnóstwo rozgrywki.

Twórcy Śródziemie: Cień Wojny nie zwalniają tempa - deweloperzy udostępnili kolejny materiał przedstawiający obszerne fragmenty rozgrywki z produkcji.

Trwający nieco ponad 40 minut gameplay pokazano podczas zorganizowanej przed weekendem internetowej prezentacji. Akcja ujęć toczy się na obszarze położonym na północy Mordoru. Region pokryty jest w większości śniegiem.

01
Umiejętności Taliona i Kelebrimbora przydadzą się w walce

W filmie autorzy skupili się na przedstawieniu pięciu nowych umiejętności, które opierają się na wykorzystaniu mocy Kelebrimbora, elfiego ducha, z którym Talion - główny bohater - dzieli ciało.

Pierwsza - Brace of Daggers - pozwala rzucić w oponenta sztyletem, który nie tylko rani, ale i paraliżuje ofiary. Natomiast Ice Storm umożliwia zamrożenie wroga, a następnie zadanie unieruchomionemu przeciwnikowi serii ciosów mieczem.

Kolejna zdolność - Treasure Hunter - sprawia, że postać gracza automatycznie zbiera przedmioty pozostawione przez pokonanych nieprzyjaciół.

Są też dwie, których można użyć dopiero po uzupełnieniu specjalnego paska mocy, ładowanego w czasie walki - wyzwalająca falę uderzeniową Elven Light i wysysająca z oponentów wszystkie siły witalne Consume.

Zobacz: Śródziemie: Cień Wojny - Poradnik, Solucja

Poszczególne umiejętności można ulepszyć. Przykładowo rozbudowane Brace of Daggers pozwala rzucać we wrogów kilkoma sztyletami jednocześnie.

W grze powróci znany z poprzedniej części system Nemezis, pozwalający przejmować kontrolę nad pokonanymi przeciwnikami. Mechanizm ma wpływ teraz na cały świat, gdzie otoczenie i postacie kształtowane są przez podejmowane działania i decyzje.

Elementem rozwijającym ideę Nemezis będą Zwolennicy, czyli różne postacie, które będą w jakiś sposób związane z Talionem - może to być na przykład ork, któremu bohater pomógł w pewnej sytuacji, a postać ta później odwdzięcza przysługę w kluczowej sytuacji.

Śródziemie: Cień Wojny ukaże się 10 października 2017 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami