Polska platformówka Butcher z wersją demo na PC

Do przejścia trzy nowe etapy.

Polskie studio Transhuman Design opublikowało na PC demo wydanej w październiku ubiegłego roku brutalnej platformówki Butcher.

Wersję próbną można pobrać między innymi za pośrednictwem platformy Steam. Na razie nie jest do końca jasne, czy kiedykolwiek pojawi się na konsolach PS4 i Xbox One.

01
Pikselowy chaos

Demo umożliwia sprawdzenie trzech zupełnie nowych etapów. Akcja poziomów toczy się przed wydarzeniami przedstawionymi w podstawowej grze.

Dodatkowe mapy pojawiły się również w pełnej wersji produkcji. Aby uzyskać dostęp do plansz, należy jednak rozpocząć rozgrywkę od nowa.

W swoim nowym projekcie deweloperzy sprawdzają, jak wyglądałby klasyczny Doom przeniesiony w dwa wymiary. Nie zabrakło więc szybkiego tempa rozgrywki i dynamicznego strzelania - do wszystkiego, co się rusza.

Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej z boku planszy. Poza pozbywaniem się kolejnych przeciwników, podczas zabawy skaczemy z platformy na platformę, omijając różnego rodzaju przeszkody.

Produkcja okraszona jest oprawą graficzną w stylu pixel art. Wcielamy się w tytułowego cyborga, którego zaprojektowano w celu wyeliminowania resztek ludzkości.

Dostępny arsenał obejmuje szereg klasycznego wyposażenia, w tym piłę motorową, strzelbę oraz granatnik. Zwiedzamy i zalewamy krwią (do czterech milionów pikseli na poziom) podziemne kryjówki, postapokaliptyczne miasta czy dżungle.

Ważne jest też korzystanie z elementów otoczenia - ostrzy, haków, dołów z lawą i dzikich zwierząt, wszystko do brutalnego rozprawiania się z przeciwnikami. Do przejścia autorzy przygotowali ponad 20 etapów.

Odpowiedzialne za projekt Transhuman Design to zasłużone polskie studio niezależne, założone przez Michała Marcinkowskiego. Deweloper w przeszłości stworzył Soldata, który nadal jest aktualizowany.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami