Wstrzymano produkcję moda przenoszącego Liberty City do GTA 5

Choć Take-Two daje zielone światło dla narzędzi OpenIV.

Firma Take-Two wycofała blokadę narzędzi OpenIV przeznaczonych do tworzenia modyfikacji gry GTA 5. Twórcy platformy, deweloperzy ze studia Rockstart oraz wydawca doszli do porozumienia. Nie oznacza to jednak zupełnej wolności dla moderów.

Twórcy moda przenoszącego miasto Liberty City z GTA 4 do GTA 5 poinformowali, że projekt został anulowany.

Modyfikacja nie miała zastąpić istniejących w Grand Theft Auto 5 lokacji miastem z czwartej części. Metropolia byłaby dostępna za oceanem, a gracze mieli mieć do niej swobodny dostęp drogą wodną i powietrzną.

Projekt nie był jednak zgodny z wytycznymi studia Rockstar. Twórcy GTA 5 zezwalają na tworzenie modów do gry, o ile nie działają one w trybie multiplayer i nie wykorzystują elementów innych marek.

Możliwe, że nowe instrukcje deweloperów ograniczą też możliwości implementowania do piątego GTA różnych modeli postaci czy pojazdów z filmów, seriali czy kreskówek, jak choćby w przypadku moda z Iron Manem do GTA 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami