Producent Lords of the Fallen pracuje nad nową grą twórców Hatred

Tomasz Gop zwolniony z CI Games.

Tomasz Gop - producent Wiedźmina 2 i Lords of the Fallen - dołączył do Destructive Creations, by wraz z gliwickim zespołem pracować nad osadzoną w czasach średniowiecza strategią Ancestors.

W oświadczeniu przesłanym serwisowi Graczpospolita deweloper zaznacza, że projekt twórców kontrowersyjnego Hatred jest dla niego „ogromnym wyzwaniem”. Tłumaczy, że ma niewielkie doświadczenie w gatunku RTS, o którym „mało wie”.

01
Tomasz Gop

„Traktuję to jako dobry test dla mojej wrodzonej skromności i maksymy którą wyznaję: od każdego można się czegoś nauczyć” - wyjaśnia.

Natomiast szef studia - Jarosław Zieliński - podkreśla, że od dawna chciał zrekrutować projektanta. Dodaje, że do tej pory była to jednak „fantazja”, której - jak uważał - nie uda się zrealizować.

Destructive Creations obiecuje, że na odbywających się w sierpniu targach Gamescom pokaże Ancestors w akcji. Wówczas autorzy ujawnią zapewne szereg nowych informacji na temat tytułu i być może zaprezentują pierwsze fragmenty rozgrywki.

Na razie wiadomo, że gra zaoferuje cztery kampanie fabularne, w których pokierujemy wikingami, Anglosasami, Germanami oraz Słowianami. Misje będą inspirowane historycznymi wydarzeniami. Nie zabraknie między innymi najeżdżania wrogich obozów, wiosek i miast.

Data premiery strategii nie jest obecnie znana. Produkcja powstaje z myślą o PC oraz konsoli Xbox One.

Dotychczas Tomasz Gop był członkiem CI Games, gdzie zajmował się bezpośrednią kontynuacją Lords of the Fallen. Został jednak zwolniony ze względu na - jak wyjaśnia sam zainteresowany - redukcję tak zwanych „kosztów stałych”.

Cięcia są efektem przedstawionej kilka dni temu nowej strategii działania spółki, zakładającej koncentrację na mniejszych oraz znacznie tańszych projektach.

Odejście jednego z głównych producentów nie oznacza, że warszawskie studio porzuci Lords of the Fallen 2, ale można założyć, że budżet gry będzie znacznie niższy niż w przypadku poprzedniej części. Nie wiadomo jednak jak wprowadzane zmiany wpłyną na ostateczny kształt tytułu.

Warto zaznaczyć, że Gop nie po raz pierwszy rozstaje się z CI Games. W lipcu 2015 roku opuścił szeregi firmy, by w październiku tego samego roku przenieść się do Techlandu. Deweloper wrócił jednak kilka miesięcy później.

Lords of the Fallen 2 zmierza na PC, PS4 i Xbox One, choć daty premiery nie wyznaczono.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami