Zelda: Breath of the Wild - jak znaleźć treści z pierwszego DLC

Wskazˇwki i zadania.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild doczekało się pierwszego rozszerzenia DLC - Trial of the Sword. Dodatek wprowadza szereg nowych treści, ale te trzeba najpierw znaleźć.

Najsłabiej ukryto nowy, wyższy poziom trudności. Master Mode włączymy z poziomu głównego menu - musimy zacząć nową kampanię, zapisywaną na osobnym slocie.

1
Link i przyjaciele

Już po wejściu do rozgrywki, w dzienniku przygody znaleźć można kilka wpisów z zadaniami pobocznymi oznaczonymi jako „EX”. To znak, że pochodzą z DLC.

Najważniejsze jest zapewne tytułowe Trial of the Sword, czyli ogromne podziemie z 45. poziomami. Jeśli ukończymy wszystkie, otrzymamy Master Sword, który zawsze jest w pełni naładowany. Aby znaleźć lokację, należy udać się do Great Deku Tree w Korok Forest.

Gracze z niecierpliwością oczekiwali też maski Korok Mask, informującej o zbliżaniu do jednego z 900. ukrytych Korok Seed. Aby otrzymać pierwszą wskazówkę na temat lokalizacji przydatnego przedmiotu, należy udać się do Woodland Stable.

Następne nowe zadanie - Teleportation Rumours - nagradzane jest naszyjnikiem Travel Medallion, czyli kolejnym szalenie cennym elementem wyposażenia, umożliwiającym umieszczanie na mapie własnych punktów szybkiej podróży. Wskazówek należy szukać w South Akkala Stable.

Są też cztery kolejne zadania, oznaczone jako „EX Treasure”. Wykonanie nagradzane jest taką samą liczbą przedmiotów: Majora's Mask, strój Tingle, hełm Midny z Twilight Princess oraz pancerz Phantom Armour.

3
Stylowy strój Tingle

Wszystkie te elementy wyposażenia ukradł złoczyńca imieniem Misko, a jego dziennik znajdziemy w Outpost Ruins, nieco na wschód od miejsca, gdzie zaczynamy przygodę.

Majora's Mask sprawia, że mniejsi przeciwnicy stają się naszymi sojusznikami. Midna's Helmet zwiększa odporność na ataki Guardianów. Phantom Armour zwiększa atak, a strój Tingle nie dość, że wygląda całkiem interesująco, to pozwala także szybciej biegać - ale tylko w nocy.

Jak na The Legend of Zelda: Breath of the Wild przystało, informacje na temat zadań to właśnie wskazówki, do samodzielnego rozszyfrowania - nie znaczniki na mapie, jak w zachodnich produkcjach RPG, preferujących trzymanie gracza za rękę.

Inna nowość uwzględniona w pierwszym DLC z przepustki sezonowej to Hero's Path, czyli możliwość podejrzenia przebytej ścieżki na mapie. Gra pamięta ostatnie 200 godzin zabawy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami