GTA Online - utrata pieniędzy lub postaci, banowanie konta

Co robić w takiej sytuacji?

Dostałem bana, straciłem pieniądze - co teraz? Wiele osób grających w GTA Online, czyli sieciowe rozszerzenie GTA 5, zadaje podobne pytania na wielu forach internetowych. Oczywistym jest, że Rockstar karze tych, którzy w nielegalny sposób pomagają sobie w grze, ale ofiarami czasowych banów lub korekt konta padają też gracze uczciwi.

Przede wszystkim, jeśli stałeś się ofiarą takiej sytuacji, nie panikuj i wyślij zawiadomienie do firmy Rockstar korzystając ze specjalnego formularza - kliknij w link. Po zalogowaniu się na konto Social Club będziesz mógł przedstawić swój problem. Rozpatrywanie sprawy trwa zazwyczaj do kilku dni.

Pamiętaj, że mało kiedy otrzymuje się stałego bana na grę lub całe konto Social Club. Otrzymują je tylko ci gracze, którzy w świadomy i stały sposób pomagają sobie trainerami czy wykorzystują tak zwane exploity, czyli niedoskonałości kodu gry, dzięki czemu w szybki sposób się bogacą.

ban
Takie okno przywita cię po uruchomieniu gry, jeśli dostałeś czasowego bana.

Pamiętaj, że jeśli grasz uczciwie, a ktoś - zupełnie bez powodu - postanowił cię obdarować ogromną ilością pieniędzy, nie wydawaj ich i od razu skontaktuj się z pomocą firmy Rockstar. Prawdopodobnie takie pieniądze pochodzą ze źródła niezgodnego z regulaminem gry.

Rockstar może wykonać korektę na twoim koncie, zabierając ci pieniądze, jeśli będą podejrzewali otrzymanie takiego właśnie prezentu. Ważne jest zatem, abyś każde zarobione pieniądze wpłacał regularnie do banku w grze. Jeśli będziesz je chomikował i trzymał przy sobie, po czym po długim czasie wpłacił ogromną kwotę do wirtualnego banku, Rockstar prawdopodobnie weźmie cię na celownik z podejrzeniem pozyskania ich z nielegalnego źródła.

Money lobby, drop money i darmowe pieniądze

Poszukując informacji w sieci na temat tego, jak szybko zarobić pieniądze w GTA Online, możesz natknąć się na oferty dołączenia do tak zwanego „money lobby”. Istnieją na różnych forach internetowych, ogłoszeniach, a nawet serwisach aukcyjnych. Zwykle za niewielką sumę prawdziwych pieniędzy są tam oferowane dziesiątki milionów GTA$.

Jako że ceny są bardzo konkurencyjne w stosunku do oficjalnych kart Shark, wielu graczy decyduje się na skorzystanie z takiej „okazji”, po czym otrzymuje czasowego lub stałego bana ze strony Rockstar. Musisz zdawać sobie sprawę, że pieniądze rozdawane z takich źródeł nie zostały pozyskane legalnie i wielu takich handlarzy spędza całe dnie na pozyskiwaniu wirtualnych funduszy niezgodnie z regulaminem gry, po czym organizuje właśnie „money lobby”.

Grając na publicznych serwerach wiele razy można zauważyć na czacie teksty w stylu „money drop please” - to po prostu prośba o podarowanie pieniędzy ze strony moddera. Nie jest typowe, że taki żebrzący gracz otrzyma pieniądze, ale nie warto nawet prosić o pomoc tego typu. Jeśli jednak ci się uda i otrzymasz dużą ilość dolarów, prawdopodobnie znowu pochodzą z nieoficjalnego źródła.

Pamiętaj, że jeśli otrzymałeś bana pomimo nieużywania modów, nieuczestniczenia modów czy nieprzyjęcia żadnej darowizny lub twoje konto zostało skorygowane przez firmę Rockstar niesłusznie, koniecznie skontaktuj się z pomocą techniczną.

Karty Shark

Pamiętaj, że nie istnieje coś takiego jak darmowe pieniądze w GTA Online. Zdobywać je można tylko i wyłącznie poprzez aktywności różnego rodzaju w grze oraz zakup oficjalnych kart Shark, na przykład poprzez stronę internetową Rockstar Warehouse. Aktualne ceny (stan na koniec czerwca 2017 roku) przedstawiają się następująco:

  • Red Shark: 100.000 GTA$ - 2.49€
  • Tiger Shark: 200.000 GTA$ - 3.99€
  • Bull Shark: 500.000 GTA$ - 7.49€
  • Great White Shark: 1.250.000 GTA$ - 14.99€
  • Whale Shark: 3.500.000 GTA$ - 37.99€
  • Megalodon Shark: 8.000.000 GTA$ - 74.99€
shark

Nie ryzykuj utraty swojego konta, kupując dostęp do „money lobby”. Najlepszy sposób na pieniądze w GTA Online to prowadzenie Napadów, najlepiej ze znajomymi, z którymi możemy komunikować się głosowo.

Co to jest OpenIV i czy może zaszkodzić grze

W ostatnich dniach mogłeś usłyszeć o głośnej sprawie dotyczącej blokowania udostępniania narzędzia OpenIV. Jeśli temat jest ci jednak nieznany, zachęcamy do zapoznania się z nim klikając tutaj.

openiv
Używasz narzędzia na własną odpowiedzialność.

OpenIV to narzędzie pozwalające ingerować i edytować niektóre pliki w grze. W większości przypadków jest wymagane do zainstalowania niektórych modyfikacji w GTA 5, które mogą dotyczyć jednak tylko zabawy w trybie dla pojedynczego gracza. Czysto teoretycznie nie można otrzymać bana ze strony Rockstar, jeśli używamy modów i programu OpenIV tylko do celów rozgrywki w trybie fabularnym

W praktyce jednak istnieją przypadki, że nieumiejętne posługiwanie się OpenIV i nie stosowanie się do instrukcji instalacji modów skutkuje zablokowaniem gry ze strony Rockstar. Zarówno twórcy narzędzia jak i gry obecnie współpracują, aby OpenIV dało się stosować w grze bez ryzyka utraty konta. Pamiętaj, że modyfikując grę robisz to na własną odpowiedzialność.

Podczas gry sprawdzana jest integralność plików i ich zgodność z oryginałami, więc jeśli któryś z nich bezpośrednio wpływa na grę sieciową, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz przez to zbanowany czasowo lub na stałe.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami