Założyciel Arkane opuszcza studio po 18 latach

Czas na sprawy rodzinne.

Założyciel Arkane Studios - Raphael Colantonio - wkrótce opuści firmę, której działalność rozpoczął w 1999 roku.

Poza obowiązkami menedżera, Colantonio był także reżyserem nowego Prey i Arx Fatalis z 2002 roku oraz współreżyserem pierwszego Dishonored, razem z Harveyem Smithem.

Sam zainteresowany nie podał konkretnych powodów na opuszczenie Arkane. Zasugerował za to, że potrzebuje po prostu zmiany tempa i scenerii.

„Czas oddać obowiązki, spędzić nieco czasu z synem i zastanowić się nad tym, co ważna dla mnie i dla mojej przyszłości” - napisał w liście do graczy, opublikowanym na stronie studia.

„Miałem okazję pracować z najlepszymi i najmądrzejszymi osobami w branży i czuję się wyjątkowo szczęśliwie, mogąc być częścią wspólnej przygody pod nazwą Arkane.”

2
Raphael Colantonio. Fot.: Stevivor.

Colantonio zapewnia, że decyzja nie ma nic wspólnego z przejęciem francuskiego studia przez ZeniMax, do czego doszło już w 2010 roku.

„Mogę powiedzieć, że dołączenie do ZeniMax wyniosło nas na nowy poziom i pozwoliło stać się studiem światowej klasy” - zapewnia deweloper. „ZeniMax pozwoliło nam stworzyć nasze najlepsze tytuły. Wiem, że będzie ich więcej.”

Szef pozostanie na stanowisku tak długo, jak będzie tego wymagało płynne oddanie obowiązków następcy, którego jeszcze nie wymieniono. Wspomniany Harvey Smith nadal będzie liderem drugiego oddziału firmy, w amerykańskim Austin.

„Życzę wszystkiego najlepszego Arkane, Bethesdzie i ZeniMax” - kończy Colantonio. „Na pewno będę tęsknił.”

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami