Prey ukończone w mniej niż 7 minut

Nowy rekord świata.

W maju tego roku informowaliśmy, że speedrunnerzy - osoby zainteresowane jak najszybszym przechodzeniem gier - znaleźli sposób na ukończenie Prey w mniej niż 13 minut. W ubiegły piątek rekord pobito po raz kolejny, po raz pierwszy schodząc poniżej 7 minut.

Sukcesem może pochwalić się niejaki „seeker__”, który niemal idealnie wykorzystał wszystkie wykryte wcześniej błędy. Najważniejsze nadal wydaje się być wychodzenie „poza świat”, co pozwala skutecznie ominąć 99 procent treści.

Okazuje się także, że wykonywanie „wślizgów” jest szybsze niż zwykłe bieganie. Kluczową taktyką jest nadal karabin strzelający specjalną pianką, na którą można następnie się wspinać. Broń zarezerwowana jest na dalszą część opowieści, ale można pozyskać ją dużo wcześniej.

Obecny rekord świata znaleźć można poniżej. Uwaga na spoilery.

Prey to gra studia twórców Dishonored, lecz od innego oddziału tej firmy, z siedzibą w Teksasie. To również restart serii zapoczątkowanej w 2006 roku przez produkcję o takim samym tytule od studia Human Head.

Nowy Prey nie jest typową strzelanką FPP. Ważnym elementem rozgrywki jest nie tylko walka, ale także eksploracja i pokonywanie przeszkód na różne sposoby. Stąd porównania do cyklu Deus Ex czy BioShock.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami