Niemal osiem minut akcji z polskiego horroru Observer

Z komentarzem twórców.

Wydawca polskiego horroru Observer - firma Aspyr Media - opublikował gameplay pokazywany na targach E3, razem z komentarzem deweloperów.

Dowiadujemy się więc, że tytuł Bloober Team reprezentuje podgatunek „hidden horror”, co ma określać pozycję „nieco bardziej intelektualną, emocjonalną i psychologiczną”.

2
Tajemnicza sylwetka

W powstającej produkcji deweloperzy przedstawią ponurą wizję Polski. Akcję osadzono w Krakowie pod koniec XXI wieku, kiedy to zdziesiątkowana przez wojnę i nanophage ludzkość jest zobojętniała na okrucieństwa świata.

Piątą Rzeczpospolitą Polską - jak nazwano kraj - rządzi korporacja Chiron. Władze kontrolują mieszkańców z pomocą observerów - elitarnej, neuronowej jednostki zajmującej się hakowaniem umysłów podejrzanych.

Gracze wcielą się w Daniela Lazarskiego - członka wspomnianej komórki policyjnej. Mężczyzna ruszy na poszukiwania zaginionego syna. Tropy zaprowadzą bohatera do niebezpiecznej części futurystycznego Krakowa.

Wzorem innych współczesnych horrorów - by wymienić choćby polskie Get Even - gracz zajmuje się głównie eksploracją otoczenia, skanowaniem lokacji za pomocą specjalnych trybów widoku i zbieraniem wskazówek.

Najważniejszą cechą wyróżniającą Observer na tle konkurencji jest zapewne możliwość „przeżywania” wspomnień innych osób, poprzez łączenie się z ich wszczepami w mózgu.

Hakowanie innych jest jednak groźnym zajęciem - każde przejęte wspomnienie przybliża observera do szaleństwa. Zaciera się granica między rzeczywistością, a wyświetlanymi przez umysł obrazami, co będzie zapewne motywem przewodnim produkcji.

Observer zadebiutuje latem tego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami