Wyścigowe Project Cars 2 bez natywnego 4K na Xbox One X

Pełne 3840 × 2160 tylko na PC.

Twórcy wyścigowego Project Cars 2 ze studia Slightly Mad poinformowali, że - wbrew doniesieniom - na Xbox One X gra nie uruchomi się w natywnym 4K.

We wpisie opublikowanym na forum GT Planet (poświęconym serii Gran Turismo) szef zespołu odpowiedzialnego za powstanie projektu - Ian Bell - oznajmił, że na konsolach produkcja nie zadziała we wspomnianej rozdzielczości.

01
Zróżnicowane auta to podstawa gier wyścigowych

„Uruchamiamy grę w 60 klatkach na sekundę i 4K dopóki nie włączymy systemu livetrack i szeregu innych elementów… Najprawdopodobniej przeskalujemy obraz z jakichś niższych, bardziej rozsądnych rozdzielczości” - wyjaśnił.

Deweloper jednocześnie przyznał, że na platformach Sony i Microsoftu w niektórych momentach może dojść do niewielkich spadków płynności. Podkreśla przy tym, że wraz ze swoim zespołem stara się wykrzesać z konsol jak najwięcej mocy.

Bell odniósł się w ten sposób do artykułu opublikowanego przez holenderski serwis Gamersnet. Redakcja portalu - powołując się na słowa jednego z twórców - twierdziła, że na Xbox One X gra zadziała w natywnym 4K.

Na autentyczną wyższą rozdzielczość mogą więc liczyć tylko posiadacze PC. Odpowiednio mocny komputer osobisty poradzi sobie z wygenerowaniem obrazu o wymiarach 3840 × 2160.

Project Cars 2 zaoferuje przeprojektowany względem poprzedniej części tryb kariery, umożliwiający wirtualnym kierowcom swobodne wybieranie ścieżki interesujących zawodów, dyscyplin (tych będzie dziewięć) czy nawet poszczególnych mistrzostw.

W planach jest również model jazdy przystosowany do graczy o dowolnych umiejętnościach. Do tego nowa symulacja przyczepności oraz poślizgów, a także realistyczna sztuczna inteligencja.

W produkcji pojawi się ponad 170 licencjonowanych samochodów od wszystkich najważniejszych producentów. Nie zabraknie też - jak zapewniają autorzy - torów w liczbie, jakiej „jeszcze w grze na konsoli nie było” (ponad 60).

Nowością są licencjonowane zawody Rallycross - zmagania na zamkniętych trasach o nawierzchni asfaltowo-szutrowej. Twórcy przygotowują autentyczne wozy i lokacje z bieżącego sezonu rozgrywek. Gracze otrzymają do dyspozycji takie auta, jak Honda Red Bull GRC Civic Coup, Volkswagen Polo RX i Ford Focus RS RX.

Project Cars 2 zadebiutuje 22 września na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Forza Horizon 5 krytykowana przez weterana serii

Jako problemy wymienia m.in. zawodny tryb sieciowy i napływ oszustów.

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami