GTA Online - tryby adwersarza: Utrzymaj tempo

Utrzymaj prędkość, aby nie wybuchnąć.

Jeśli film Speed: Niebezpieczna prędkość z Keanu Reevesem w roli głownej nie jest ci obcy, powinieneś poczuć się jak ryba w wodzie rozgrywając tryb Utrzymaj tempo. Na pierwszy rzut oka wygląda na zwykłe wyścigi na zamknięty torze, ale każdy z uczestników ma przyczepioną do pojazdu bombę, która eksploduje, jeśli zbyt długo nie będzie osiągana wyznaczona prędkość pojazdu.

Rozgrywka w trybie Utrzymaj tempo charakteryzuje się między innymi tym, że każdy z graczy posiada taki sam pojazd, dzięki czemu szanse są teoretycznie wyrównane. To jeden z niewielu trybów, gdzie przepychanie się już od momentu rozpoczęcia wyścigu nie jest zbyt wskazane - tracimy bowiem w ten sposób prędkość, a jest ona kluczowa w utrzymaniu się przy życiu.

W prawym dolnym rogu ekranu zauważysz stosowne informacje. Pierwszy z pasków napełnia się, gdy przestaniesz utrzymywać stosowną prędkość. Ta z kolei określona jest kolejnym paskiem, na którym w jednym miejscu znajduje się niewielka, czarna kreska. To właśnie granica prędkości, którą trzeba utrzymywać.

gtaota1
Nie warto zerkać cały czas na pasek eksplozji. Skup się raczej na bezbłędnym pokonywaniu zakrętów i utrzymywaniu wysokiej prędkości.

Z każdym kolejnym okrążeniem czarna kreska będzie wędrować dalej, zwiększając tym samym minimalną prędkość wymaganą do utrzymania się przy życiu. Trzeba również wyraźnie zaznaczyć, że dopiero po napełnieniu paska eksplozji zostajemy wyeliminowani z rozgrywki, a nie od razu po przekroczeniu czarnej kreski.

Tory, na których rozgrywa się tryb Utrzymaj tempo, są bardzo ciekawie zaprojektowane. Posiadają często wiele długich prostych, na których łatwo jest podreperować spadającą prędkość naszego auta. Na ich końcu jednak czekają nas zazwyczaj wąskie i bardzo techniczne zakręty. Trzeba zatem uzbroić się w żelazne nerwy, aby nie dać się ponieść tylko i wyłącznie prędkości.

Kluczem do sukcesu w trybie Utrzymaj tempo jest więc techniczna jazda i prawidłowe pokonywanie zakrętów. Podczas ostatniego okrążenia, jeśli uda ci się do niego dotrzeć, bardzo często będziesz łapał się na tym, że utrzymujesz stosownej prędkości. Nie skupiaj się na tym jednak, gdyż tory są tak zaprojektowane, aby możliwe były odrobienia prędkości.

Inną bardzo ważną, a może nawet najważniejszą rzeczą, jest unikanie kontaktu z innymi uczestnikami zabawy. Nic tak nie wytraca prędkości, jak zetknięcie się z autem przeciwnika. W ferworze utrzymywania prędkości będzie to jednak częsty obrazek. Staraj się jednak unikać za wszelką cenę kontaktu.

Pamiętaj, że jeśli pozostali gracze mieli pecha i wybuch już ich wyeliminował, a na torze pozostajesz sam, nie zatrzymuj się, tylko staraj się ukończyć cały wyścig. Sprawi to, że w przypadku zwycięstwa otrzymasz znacznie więcej pieniędzy niż w przypadku, gdy postanowisz się zatrzymać i ulec zniszczeniu.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami