GTA Online - tryby adwersarza: Hasta La Vista

Zabójcze ciężarówki i uciekający rowerzyści.

Odwieczny konflikt pomiędzy kierowcami pojazdów z silnikami spalinowymi a rowerzystami został także przedstawiony w GTA Online. Tryb Hasta La Vista składa się z dwóch rund, w których wcielamy się raz w kierowcę ciągnika siodłowego, a drugi raz w rowerzystę. Nie są to jednak typowe wyścigi.

Czarny humor autorów GTA Online zdaje się nie opuszczać. Jako rowerzysta mamy stosunkowo proste zadanie - musimy dotrzeć do wyznaczonego punktu dowolną drogą, nie dając się przy tym rozjechać kierowcy ciężarówki. Jeśli myślisz, że nie są to wyrównane szanse, spieszymy z podpowiedzią - ucieczka za kierownicą roweru jest prostsza.

Rower bowiem jest stosunkowo szybki, ale przede wszystkim gwarantuje zwrotność, jakiej nie posiada ciągnik siodłowy. Dodatkowo, punkt startowy jest zwykle umieszczony na całkiem sporej wysokości, dzięki czemu niemal całą trasę rowerzysta będzie miał z górki.

gtaota2
Jadąc ciężarówką staraj się wyczuć rowerzystę. Nie trzymaj się za nim bezpośrednio, gdyż na rowerze jest bardziej zwrotny.

W niektórych miejscach są umieszczone także różnego typu elementy, przez które z powodzeniem przejedzie gracz na rowerze, a na których ciężarówka zatrzyma się od razu.

Trasy zjazdowe i wykorzystanie terenu na samym początku sprzyjają rowerzystom, dzięki czemu mogą sprawić sobie bardzo dużą przewagę, jednak kończy się ona wraz ze zbliżaniem do punktu mety. Ten osadzony jest bowiem zazwyczaj na bardziej otwartym terenie, na przykład centrum miasta, gdzie łącznie na drodze występują cztery pasy.

gtaota3
Grupowa jazda rowerem jest ryzykowna, ale to najlepsza metoda na zmylenie kierowcy ciężarówki.

Tryb Hasta La Vista charakteryzuje się tym, że mogą w nim brać udział cztery osoby, tworzące dwie drużyny. O ile specjalna drużynowa taktyka w przypadku kierowców ciężarówek raczej nie występuje, o tyle w przypadku rowerzystów warto jest trzymać się razem i obserwować bacznie zachowanie ciężarówek.

Często spotykaną taktyką jest nagłe rozdzielenie się w dwa różne kierunki, niekoniecznie korzystając z dostępnych dróg. Jazda na przełaj jest tu nie tylko dozwolona, ale wręcz wskazana, zwłaszcza w przypadku rowerzystów.

Po pierwszej rundzie role się odwracają i z ciężarówki wskakujemy na rower lub odwrotnie. Jeśli wynik obu starć będzie zbliżony i - przykładowo - obie grupy rowerzystów dadzą radę dotrzeć na metę, liczyć się będzie czas, w którym udało się to osiągnąć.

Ten z kolei nie jest nieograniczony i dlatego niemożliwą do zastosowania taktyką jest ukrywanie się rowerem w jakimś zaułku nieskończenie długo. Warto zatem starać się o dojazd na linię mety w jak najkrótszym czasie, co może okazać się kluczowe dla finalnego wyniku zabawy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami