Rockstar prowadzi rozmowy z twórcą narzędzi OpenIV do modów w GTA

Jest nadzieja.

Rockstar prowadzi rozmowy z twórcą OpenIV - popularnych narzędzi do tworzenia i uruchamiania modyfikacji w grach z serii GTA - których efektem miałoby być wznowienie prac nad projektem.

Niedawno koncern Take-Two, który jest wydawcą i właścicielem praw do gangsterskiego cyklu, zażądał zablokowania dalszego rozwoju programu. Powodem jest fakt, że ten ingeruje w tryby sieciowe piątej odsłony.

01
Fani nie oddadzą OpenIV tak łatwo

Gracze nie byli zadowoleni z takiego obrotu sprawy. W ramach protestu na platformie Steam zaczęli masowo obniżać oceny zarówno GTA 4, jak i GTA 5.

Redakcja serwisu Motherboard twierdzi, że Rockstar podobno skontaktował się z deweloperem odpowiedzialnym za powstanie OpenIV - Rosjaninem o pseudonimie GooD-NTS. Studiu zależy na pomyślnym rozwiązaniu problemu.

Wygląda na to, że rozmowy zakończyły się zawarciem porozumienia. Twórca aplikacji udostępnił nową wersję programu, oznaczoną numerem 2.9.0. Co ciekawe, narzędzia pobrać można teraz bezpośrednio z poziomu menu GTA 5.

Nie wiadomo jednak, jakie dokładnie zmiany wprowadzono. W opisie aktualizacji ujawniono jedynie, że łatka eliminuje kilka błędów oraz implementuje bliżej niesprecyzowane ulepszenia.

W międzyczasie na stronie pomocy Rockstara przedstawiciele studia opublikowali wpis, w którym podkreślają, że nie zamierzają blokować twórczości fanów. Pod kilkoma warunkami.

„Po rozmowach z Take-Two, koncern zgodził się nie podejmować działań prawnych przeciwko zewnętrznym projektom związanym z grami Rockstara na PC, jeśli są niekomercyjne, przeznaczone do trybu dla pojedynczego gracza oraz respektują prawa do marki” - napisano.

GooD-NTS zaznacza, że „zostawienie Online w spokoju” jest jednym z czterech głównych filarów jego projektu. W rozmowie z Motherboard przyznaje jednak, że niektórzy mogą wykorzystać narzędzia, by wpłynąć na tryb sieciowy GTA 5.

Obecnie Take-Two skupia swoje wysiłki na blokowaniu modów, które skupiają się wyłącznie na zabawie sieciowej. Przykładowo niedawno koncern obrał na cel program o nazwie Force Hax.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami