GTA Online - Dozbrojenie: jak zdobywać zasoby

Zdobywanie środków do badań i produkcji.

Dodatek do GTA Online pod tytułem Dozbrojenie koncentruje się na prowadzeniu własnej działalności związanej z projektowaniem i produkcją nielegalnej broni, która finalnie ma znaleźć się na rynku lub zostać wykorzystana przez gracza. Zanim jednak rozpoczniesz ten proces, będziesz potrzebował nieco gotówki i własnej siedziby.

W tym celu musisz zaopatrzyć się w bunkier, w którym uruchomisz nową działalność. Wszystkie bunkry, ulepszenia i opis jak zacząć Dozbrojenie znajdziesz klikając w ten link - GTA Online: Dozbrojenie - jak kupić bunkier. Gdy już posiadasz własną nieruchomość, możesz do niej wejść i zapoznać się z możliwościami.

Oczywiście dostępne ulepszenia są bezpośrednio powiązane z wersją wykończenia, jaką wybrałeś podczas zakupu bunkra. Nas jednak interesuje laptop, z którego skorzystasz jako szef firmy produkcyjnej lub prezes klubu motocyklowego, jeśli takowy posiadasz. Gdy już otrzymasz dostęp do komputera, zauważysz tam wyraźny podział na dwie funkcje bunkra: badania i produkcję.

Te aspekty są jednak na razie mniej istotne, gdyż najważniejsze w tym momencie jest pozyskiwanie zasobów, które właśnie będziesz mógł wydawać na produkowanie arsenału i badania nad nimi. Prostszą, choć zupełnie bezsensowną metodą na ich zdobycie jest zakup za gotówkę. Tej jednak podczas gry w GTA Online każdy ma za mało, więc kupuj zasoby tylko i wyłącznie wtedy, gdy masz przysłowiowy nóż na gardle.

gta01
Wybierz przycisk Ukradnij zasoby, aby rozpocząć specjalną misję pozyskania surowców.

Takich sytuacji będziesz miał jednak naprawdę niewiele lub wcale. Dlaczego zatem bardziej opłaca się zdobywać zasoby samemu, niż je kupować? Przede wszystkim czas potrzebny na ich zdobycie jest znacznie krótszy, niż zdobycie bajońskich sum na zakup zasobów.

Ewentualna korzyść, gdy zdobywanie się powiedzie, to nie tylko zasoby, ale również punkty doświadczenia dla twojej postaci. Możliwości zdobywania zasobów jest nieskończenie wiele, a każda misja z nią związana może wyglądać za każdym razem inaczej. Co musisz wiedzieć o misjach zdobywania zasobów?

  • Aktywowanie losowej misji zdobywania surowców następuje po skorzystaniu z komputera w bunkrze. Wybierz znajdującą się tam zakładkę „Odnów zasoby”, a następnie przycisk „Ukradnij zasoby”. Zostanie aktywowane zadanie, gdzie w określonym czasie musisz zdobyć zasoby z oznaczonego miejsca.
  • Każda taka misja będzie wymagała militarnej aktywności, a nierzadko problematyczne będzie ukończenie jej w pojedynkę. Dobrze jest więc mieć wtedy u boku znajomego, który wspomoże nas w tym procederze.
  • Pierwszą częścią zadania tego typu jest oczyszczenie terenu, na którym znajdują się zasoby. Druga polega na dostarczeniu ich do własnego bunkra. Mogą ci w tym przeszkodzić wezwane posiłki, w zależności od tego, jak wyglądała wcześniejsza potyczka.
  • W drugiej części misji, około 30 sekund po podniesieniu zasobów, zostanie wysłany globalny sygnał, przez co na mapie gry zostaniesz oznaczony czerwoną ikoną. Będą ją widzieć wszyscy gracze na serwerze. Możesz stać się wtedy ich celem - jeśli cię pokonają, będą mogli przywłaszczyć sobie twoje zdobyte zasoby.

Podobnym sposobem możesz próbować zdobyć surowce od innych transportujących aktualnie zasoby graczy. Wiąże się to jednak z oczywistym ryzykiem - nie wiesz jakie umiejętności, uzbrojenie czy towarzystwo posiada namierzony przez ciebie gracz. Powinieneś jednak próbować, kosztować cię to będzie jedynie ewentualną śmierć.

gta02
Pamiętaj, że wrogo nastawieni gracze mogą na ciebie czatować nawet przy wjeździe do bunkru. Bądź cały czas skupiony.

Odpuść jednak sobie, gdy oznaczony gracz będzie znajdować się po przeciwnej stronie mapy. Nie będziesz w stanie określić kierunku, który obrał na swój bunkier, a czas który miałbyś zmarnować na jego dogonienie spożytkuj lepiej w inny sposób. Atakuj tylko tych, którzy znajdują się dość niedaleko od twojej pozycji.

W kolejnym rozdziale poradnika skupimy się na tym, co należy robić, aby handlować bronią - badać ją, produkować i wreszcie sprzedawać z zyskiem. Pamiętaj, że zanim zaczniesz zabawę w dodatku Dozbrojenie, musisz mieć na koncie ponad milion dolarów na zakup nieruchomości. Możesz jednak związać się układem z innym graczem posiadającym bunkier. Taka osoba może szukać żołnierzy, z którymi będzie dzielić się zyskami z akcji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami