Gracze celowo rujnują średnią ocen GTA 5 na Steamie

W ramach wsparcia OpenIV.

Zorganizowana akcja skierowana przeciwko Rockstarowi i Take-Two sprawiła, że ogólne oceny GTA 4 i GTA 5 na Steamie są obecnie „mieszane”, choć jeszcze kilka dni temu były pozytywne.

Co więcej, rubryka z najnowszymi recenzjami użytkowników to już „Przytłaczająco negatywne” noty dla GTA 5 oraz „W większości negatywne” dla Grand Theft Auto 4 z 2008 roku.

1
3/10

Masowo wystawiane, negatywne recenzje nie mają jednak nic wspólnego z jakością gier. Gracze chcą w ten sposób wyrazić swój sprzeciw w sprawie zablokowania dalszego rozwoju popularnych narzędzi OpenIV, służących do tworzenia i uruchamiania modyfikacji w produkcjach Rockstara.

Przyczyną kontrowersji jest wezwanie do zaprzestania działalności, jakie prawnicy Take-Two Interactive wystosowali do twórców aplikacji, rozwijanej dotychczas w spokoju od ponad dekady.

Zobacz: GTA Online - poradnik i najlepsze porady

„Akcje Take-Two nie są skierowane przeciwko modom do trybu dla pojedynczego gracza. Niestety, OpenIV umożliwia korzystanie z najnowszych, podstępnych modyfikacji, otwierających drogę do wpływania na wrażenia innych graczy w GTA Online” - zapewniał Rockstar w ubiegłym tygodniu.

Fani nie przyjęli takich tłumaczeń do wiadomości. Wprost przeciwnie - słowa studia wywołały jeszcze większe oburzenie, ponieważ OpenIV podobno blokuje nawet dostęp do GTA Online, by nie dopuścić do żadnych nadużyć.

Także twórca aplikacji - GooD-NTS - twierdzi od samego początku, że „zostawienie Online w spokoju” jest jednym z czterech filarów jego projektu.

Tymczasem Take-Two Interactive kontynuuje kroki prawne i po „dyskusji” zdołało zablokować dalszą sprzedaż moda o nazwie Force Hax, przeznaczonego już tylko i wyłącznie do oszukiwania w GTA Online.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami