Monster Hunter World trafi na PC dopiero po debiucie na konsolach

Twórcy chcą dopracować edycję komputerową.

Podczas targów E3 zapowiedziano Monster Hunter World - kolejną odsłonę popularnego japońskiego cyklu gier akcji. Trafi jednak nie tylko na konsole, ale i PC, choć posiadacze ostatniej z platform muszą uzbroić się w cierpliwość.

Capcom poinformował, że produkcja pojawi się na komputerach osobistych później niż na PlayStation 4 i Xbox One. Na sprzętach Sony oraz Microsoftu tytuł zadebiutuje na początku przyszłego roku, choć dokładnej daty premiery nie podano.

01
Przydałaby się wizyta u dentysty

W wywiadzie udzielonym serwisowi Glixel producent projektu - Ryozo Tsujimoto - tłumaczy, że powodem przesunięcia debiutu wydania PC jest chęć dopracowania tej wersji pod względem technicznym.

- Naprawdę chcemy mieć pewność, że poświęcimy odpowiednią ilość czasu na zoptymalizowanie edycji komputerowej - podkreśla deweloper.

- To prawda, że ekipa odpowiedzialna za rozwój serii Monster Hunter z Osaki nie stworzyła wcześniej zbyt wiele gier PC, ale jesteśmy gotowi spędzić nad projektem tyle, ile trzeba, by przygotować świetne doświadczenie dla wszystkich - dodaje.

Produkcja opisywana jest przez twórców, jako kolejna duża odsłona cyklu. Jednym z głównych elementów będzie - zgodnie z nazwą - otwarty świat, który zwiedzimy z pewną dozą swobody.

Podstawowe założenia nie ulegną zmianie - ponownie staniemy przed zadaniem polowania na ogromne potwory. Tak jak poprzednie części, gra położy nacisk na zabawę sieciową - wspólnie tropieniem bestii zajmie się maksymalnie czwórka graczy.

Autorzy przygotowują jednak możliwość przemierzania świata i poszukiwania kreatur w pojedynkę, pozwalając zapoznać się z podstawowymi mechanizmami rozgrywki. Szczegółów na razie jednak nie podano.

Twórcy podkreślają również, że gra będzie bardziej przystępna dla nowych graczy. Przykładowo w trakcie walki ze stworem, produkcja wyświetli liczbę zadawanych obrażeń.

Do tego uproszczenia w sterowaniu, w tym opcja wybierania przedmiotów z menu kołowego czy bieg z pomocą analogu a nie triggera. Deweloperzy zaznaczają jednocześnie, że weterani otrzymają możliwość wyłączenia wszelkich ułatwień.

Monster Hunter World jako pierwsza odsłona cyklu zadebiutuje jednocześnie w Japonii i na rynkach zachodnich, dzięki czemu wszyscy otrzymają dostęp do serwerów w tym samym czasie. Poza tym podczas dobierania graczy w trybie sieciowym tytuł wyszuka także osoby z innego regionu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami