Średniowieczny gameplay z Kingdom Come: Deliverance

Czeski film.

Kingdom Come: Deliverance otrzymało niedawno konkretną datę premiery, a na targach E3 twórcy z Warhorse Studios - za pośrednictwem Deep Silver - pokazali nowe ujęcia rozgrywki.

Materiał wideo od kanału PlayStation Access stawia na częste porównania z cyklem The Elder Scrolls, co faktycznie można odczuć - choć głównie przez elementy interfejsu, przypominające Oblivion.

1
Nie zabraknie ładnych widoków

Poza tym, jedyne co łączy popularny cykl Bethesdy z Kingdom Come to reprezentowanie gatunku RPG. Czeska produkcja jest bowiem realistycznym przedstawieniem średniowiecza, bez magii i potworów - chyba że mowa o ludziach.

Kluczowy jest realizm: skomplikowany system walki czy też szczegóły, jak zakładanie pancerza warstwami. Do tego alchemia z epoki, rozwój umiejętności, reputacja, skradanie, otwarty świat, oblężenie, zadania poboczne, wybory, i konsekwencje.

Prawdziwe są także założenia historyczne: umiera Karol IV Luksemburski. Jego syn, Wacław IV, jest znacznie słabszym liderem, co wyczuwa jego przyrodni brat, Zygmunt. Porywa Wacława, po czym rusza do plądrowania kraju. W tym chaosie pojawia się właśnie nasz Henryk.

Kingdom Come: Deliverance debiutuje 13 lutego przyszłego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami