Agony i Observer - polskie horrory postraszyły na targach E3

Zapisy rozgrywki.

Na tegorocznym E3 zabrakło nowych gier od CD Projektu czy Techlandu, lecz nie znaczy to, że twórcy z Polski w ogóle nie wystawiali się na targach. W Los Angeles pokazano między innymi nowe ujęcia z horrorów Agony i Observer.

Idąc w kolejności alfabetycznej, Agony nadal wygląda prawdziwie odrażająco, co jednak w przypadku gry studia MadMind należy traktować jako komplement. Oglądamy kilkanaście minut piekielnych scen z rozdziału w „latającym lesie”.

1
Agony

Jest mrocznie i ciemno, a drzewa i roślinność są poplątane niczym dusze potępionych. Do tego walka z wężami i innymi okropieństwami oraz nawigacja w terenie, wspomagana przyjaznymi, niebieskimi „prądami”, wskazującymi drogę.

W produkcji wcielimy się w duszę zabłąkaną w czeluściach piekła. Podczas zabawy celem jest odzyskanie utraconych wspomnień, a także ucieczka z przeklętego miejsca.

Dokładna data premiery Agony nie jest znana. Gra powinna ukazać się w drugim kwartale obecnego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Dziesięć minut z Observer od studia Bloober Team to już akcja w odległej przyszłości. Nadal nie brakuje jednak mrocznych zakamarków wirtualnego Krakowa oraz niepokojącej atmosfery.

Piątą Rzeczpospolitą Polską - jak nazwano kraj - rządzi korporacja Chiron. Władze kontrolują mieszkańców z pomocą observerów - elitarnej, neuronowej jednostki zajmującej się hakowaniem umysłów podejrzanych.

Gracze wcielą się w Daniela Lazarskiego - członka wspomnianej komórki policyjnej. Mężczyzna ruszy na poszukiwania zaginionego syna. Jak pokazuje gameplay, nie zabraknie eksplorowania otoczenia w poszukiwaniu wskazówek oraz - co kluczowe - przeszukiwania wspomnień innych osób.

Observer zadebiutuje latem tego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami