Podczas prezentacji, która poprzedzała konferencję Sony przed targami E3, oficjalnie potwierdzono istnienie Tropico 6. Kolejna odsłona ekonomicznych strategii ukaże się w 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Jednocześnie opublikowano rozszerzoną wersję zwiastuna z początku czerwca.

01
Malownicze wyspy rządzone twardą ręką

Nad projektem nie pracują jednak twórcy poprzednich odsłon z Haemimont Games, a niemieckie studio Limbic Entertainment. Zespół w przeszłości przygotował Might & Magic: Heroes 6 oraz Might & Magic 10: Legacy. Powodu zmiany ekipy deweloperskiej nie podano.

Podstawy rozgrywki nie ulegną większym zmianom. Po raz kolejny wcielimy się w dyktatora tropikalnego kraju - El Presidente - i postaramy się sprawować władzę nad bananowym państwem.

Autorzy obiecują, że w szóstej odsłonie będziemy czuwać nad największym archipelagiem w historii serii. Staniemy przed koniecznością zarządzania kilkoma wysepkami jednocześnie, dostosowując się do bieżących wyzwań.

Pojawi się możliwość wysyłania szpiegów do obcych państw. Agenci wykradną informacje na temat cudów i budynków, dzięki czemu stworzymy własne odpowiedniki. W opublikowanym trailerze wspomniany element zobrazowano sceną, w której samolotem przewożona jest statua wolności.

Zmiany dotkną systemu budowy infrastruktury. Szczegółów na razie nie podano, ale skonstruujemy mosty i tunele. Mieszkańcy i turyści skorzystają zaś z taksówek, busów i kolejek liniowych.

Odświeżeniu ulegnie również element związany z prowadzeniem badań, ale także nie ujawniono żadnych informacji na ten temat. Do tego opcja dostosowania pałacu dyktatora do własnych preferencji oraz wygłaszania przemów do wyborców.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki