Powstaje bijatyka Dragon Ball Fighters w formule 2.5D - raport

Na PC i konsole.

Na stronach japońskiego oddziału Bandai Namco przez chwilę dostępna była datowana na 12 czerwca informacja prasowa, w której firma zapowiada Dragon Ball Fighters.

Z opublikowanego przez spółkę tekstu (dzięki, Gematsu) wynika, że produkcja ukaże się na początku 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One. Nad projektem pracuje studio Arc System Works, które odpowiada za rozwój cykli Guilty Gear i BlazBlue.

01
Powrót w dwa wymiary

Bandai Namco najwyraźniej postanowiło wrócić do korzeni. Gra będzie bijatyką, ale zrealizowaną w formule 2.5D. Tytuł zaoferuje więc widok z perspektywy kamery umieszczonej z boku ekranu oraz trójwymiarowe modele postaci.

Do tego dynamicznie zmieniające się podczas walki ujęcia. Twórcy tłumaczą, że manipulowanie ustawieniami obrazu podkreśli intensywność pojedynków.

W Dragon Ball Fighters podobno każde starcie cechuje się wysokim tempem rozgrywki. Nie zabraknie oczywiście specjalnych umiejętności, z których słyną Goku i spółka.

Dołączone do informacji prasowej dwa obrazki przedstawiają oprawę wizualną żywcem wyjętą z serialu animowanego. Nie wiadomo jednak czy grafiki nie zostały lekko podrasowane.

Ilustracje prezentują kilka postaci, w tym Goku, Vegetę i małego Gohana. Są też złoczyńcy - Freezer, Cell w formie perfekcyjnej oraz gruby Buu.

Producent projektu - Tomoko Hiroki - tłumaczy, że postanowiono odejść od trójwymiarowej formuły, którą wykorzystano między innymi w dwóch odsłonach Xenoverse, ponieważ stworzenie podobnej gry było możliwe tylko w 2.5D.

Oczywiście do doniesień o Dragon Ball Fighters nadal należy traktować z dystansem. Bandai Namco oficjalnie ogłosi jednak bijatykę najprawdopodobniej w najbliższy poniedziałek. Niewykluczone, że pojawi się też pierwszy trailer.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami