Gramy na konsolach, komputerach, a także tabletach i telefonach komórkowych. Co jeśli chcemy zrobić sobie pamiątkę z rekordowo wysokiego wyniku lub pochwalić się nim znajomemu? Z pomocą przychodzi funkcja wykonania zrzutu ekranu, czyli screenshota.

Dzisiejsze smartfony oferują kilka sposobów zatrzymania obrazu z telefonu, a w tym artykule pokażemy ci jak to zrobić w przypadku najpopularniejszych modeli firmy Samsung.

Zobacz też: Najlepsze smartfony 2018 roku - Ranking

Zrzuty ekranu na Samsung Galaxy S7 (Edge) i S8 (Plus) oraz Note 4

Najświeższe modele od Samsunga oferują po dwa sposoby wykonywania screenshotów. Pierwszy z nich to kombinacja klawiszy, drugi to odpowiednie potarcie ekranu. Wszystkie wykonane w ten sposób zrzuty znajdziesz w folderze Screenshots w galerii obrazów.

Nieważne jest czy użytkujesz wersję Edge (S7), czy Plus (S8), oba sposoby na wykonanie obrazków pokrywają się ze sobą.

Zrzut ekranu na Galaxy S7 za pomocą przycisków: wciśnij jednocześnie przyciski Power (zasilanie) i Home (powrót do poprzedniego menu), aż ekran rozbłyśnie na krótką chwilę.

Screenshot na Galaxy S7 poprzez gesty: w menu Ustawienia i Urządzenie w Ruchach i gestach upewnij się, że funkcja Przeciągnij, aby przechwycić jest aktywna. Teraz po prostu przesuń dłoń nad ekranem od lewej do prawej, aby wykonać zrzut obrazu.

Zrzut ekranu na Galaxy S8 za pomocą przycisków: przytrzymaj krótko przycisk zasilania (Power) i zmniejszania głośności. Gdy ekran jednokrotnie rozbłyśnie, wykonałeś screenshota.

Screenshot na Galaxy S8 poprzez gesty: przytrzymaj palec lub krawędź dłoni przy lewej ramce telefonu, a następnie wykonaj gest przesunięcia w prawo. Musisz mieć włączoną opcję gestów w ustawieniach zaawansowanych telefonu.

Zrzuty ekranu w Note 4 używając przycisków: główny przycisk Home i zasilania/blokady wciśnięte jednocześnie sprawią, że ekran przez chwilę rozbłyśnie, informując tym samym, że zrzut ekranu został zapisany w galerii telefonu.

Screenshoty w Note 4 poprzez gesty: jeśli chcesz wykonać zrzut ekranu za pomocą gestu, przeciągnij dłoń nad ekranem od lewej do prawej lub odwrotnie, upewniając się wcześniej, że stosowna opcja jest włączona w menu ustawień smartfona.

001tel

Screenshoty w Samsung Galaxy J3, J5 i J7

Wymienione modele smartfonów Samsunga również potrafią robić zrzuty ekranu. Podobnie jak w przypadku droższych modeli zrzuty zapisywane są również w tym samym miejscu galerii. Warto zaznaczyć, że o ile modele J5 i J7 umożliwiają wykonywanie obrazków za pomocą gestów, nie uświadczymy już tego w przypadku J3, gdzie pomocne okażą się jedynie kombinacje klawiszy.

Zrzut ekranu w Samsung J3 za pomocą przycisków: wciśnij jednocześnie przycisk Home (powrotu do poprzedniego menu) i zasilania (Power), a gdy ekran rozświetli się na chwilę, zrzut zostanie wykonany.

Screenshot w Samsung J5 przyciskami: dokładnie tak jak w powyższym przypadku, wystarczy wcisnąć jednocześnie dwa wskazane przyciski, aby wykonać zrzut ekranu.

Zrzut ekranu w Samsung J5 za pomocą gestów: najpierw upewnij się, że aktywowana została funkcja obsługi gestów. Znajdziesz ją w menu Ustawień, a następnie Ruchów i gestów. Od tej pory, poprzez przesunięcie dłoni nad ekranem, możesz wykonywać zrzuty ekranu.

Screenshot w Samsung J7 przyciskami: w porównaniu do innych modeli smartfonów Samsunga, w przypadku J7 przytrzymanie przycisków Home i zasilania powinno trwać nieco dłużej, nawet do dwóch sekund. Gdy ekran chwilowo rozbłyśnie, zrzut ekranu został zrobiony.

Zrzut ekranu w Samsung J7 za pomocą gestów: w menu Ruchów i gestów w Ustawieniach telefonu upewnij się, że stosowna funkcja odpowiadająca za gesty jest włączona. Wówczas możesz przesunąć dłoń od prawej do lewej lub na odwrót nad ekranem telefonu, aby wykonać screenshota.

Zrzuty ekranu na Samsung Galaxy A3 i A5

Mniejsze modele Samsungów są wyposażone w funkcję wykonywania zrzutów ekranu, które zapisywane są w folderze zrzutów głównej galerii. O ile model A3 obsługuje gesty, to w przypadku A5 pozostaje nam klasyczne robienie zrzutów ekranu za pomocą fizycznych przycisków.

Zrzut ekranu w Samsung A3 za pomocą przycisków: screenshot zostanie wykonany po jednoczesnym i krótkim wciśnięciu przycisku zasilania, czyli Power, oraz głównego na froncie telefonu, czyli Home, którym wracamy do głównego menu. Gdy ekran na chwilę rozbłyśnie, zrzut ekranu został wykonany i umieszczony w galerii zdjęć.

Zrzut ekranu w Samsung A5 za pomocą przycisków: podobnie jak w powyższym przykładzie, tak również tutaj wystarczy jednoczesne wciśnięcie przycisków Power i Menu.

Zrzut ekranu w Samsung A5 przy pomocy gestów: upewnij się, że funkcja Przeciągnij dłonią, aby przechwycić jest włączona. Znajdziesz ją w menu Ustawień, a następnie Gesty i ruchy. Jeśli jest aktywna, wystarczy przesunąć dłoń z lewej lub prawej w przeciwną stronę nad ekranem. Trzeba jednak zaznaczyć, że ten model radzi sobie z tą funkcją znacznie gorzej od modeli „S”, dlatego sugerujemy korzystać z kombinacji przycisków.

002tel

Screenshoty na Samsung Galaxy S4, S5 i S6

Starsze modele smartfonów Samsunga także wykonują zrzuty ekranu. Spośród wymienionych jedynie S4 nie obsługuje tej funkcji za pomocą gestów, pozostałe radzą sobie z tym bardzo dobrze. Musisz mieć jednak włączoną funkcję Przeciągania dłonią do przechwycenia, którą znajdziesz w menu Ustawień, a następnie Ruchów i gestów.

Zrzut ekranu na Galaxy S4 za pomocą przycisków: wciśnij w jednym momencie przyciski Power (zasilanie) i Home (powrót do poprzedniego menu), aż ekran rozbłyśnie na krótką chwilę.

Screenshot w Galaxy S5 za pomocą przycisków: jednoczesne naciśnięcie przycisku zasilania (Power) i powrotu (Home) sprawi, że został wykonany zrzut ekranu. Poinformuje cię o tym błyskająca dioda w obudowie smarfona.

Screenshot w Galaxy S5 za pomocą gestów: gdy zauważysz rozbłysk po przesunięciu nad ekranem dłonią z lewej do prawej lub na odwrót, wykonałeś zrzut ekranu. Ten gest musi jednak być wcześniej odblokowany w menu Gestów i ruchów w Ustawieniach telefonu.

Zrzut ekranu w Samsung S6 za pomocą przycisków: wciśnij jednocześnie przycisk Home, czyli powrotu do menu i zasilania, czyli blokady telefonu, a gdy ekran rozświetli się na chwilę, zrzut zostanie wykonany.

Screenshot w Samsung S6 za pomocą gestów: w menu Ruchów i gestów w Ustawieniach telefonu włącz funkcję odpowiadająca za gesty. Wówczas możesz przesunąć dłoń od prawej do lewej lub na odwrót nad ekranem telefonu, aby wykonać screenshota.

Reklama

O autorze

Redakcja

Redakcja

Zespół redakcyjny

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Więcej artykułów od Redakcja

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały