Video: Gramy w Oxygen Not Included

Od twórców Don't Starve i Mark of the Ninja.

Oxygen Not Included to najnowsze dzieło studia Klei - twórców serii Shank, Mark of the Ninja, Don't Starve czy Invisible, Inc. Wczesna wersja jest dostępna na Steamie, a my postanowiliśmy pokazać początek przygody.

W założeniach produkcja przypomina gry typu Rimworld. Podstawą rozgrywki jest zarządzanie jednostkami, by stworzyć, rozbudować i utrzymać w dobrym stanie bazę we wnętrzu asteroidy.

Kolonistami nie sterujemy bezpośrednio. Wydajemy tylko ogólne polecenia, zaznaczając konkretne miejsca i elementy otoczenia. Możemy jednak ustalać priorytet prac i zakres obowiązków naszych ludzi.

Jak sugeruje tytuł gry, ważnym aspektem jest dbanie o stały dostęp do tlenu. Duże znaczenie mają też inne gazy - wszystkie posiadają mniej więcej takie same cechy i właściwości, jak w prawdziwym świecie.

We wczesnej wersji Oxygen Not Included nie mamy do czynienia z żadnym głównym, ogólnym celem rozgrywki. Staramy się jak najlepiej rozbudować bazę i dbać o jednostki.

Twórcy nie podali jeszcze konkretnej daty premiery finalnej wersji. Pamiętając jednak poprzednie projekty studia Klei, gra może opuścić Early Access nawet w 2018 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami