Tekken 7 - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, wszystkie postacie, kombosy.

Witamy w poradniku do gry Tekken 7. Kolejna odsłona tej kultowej serii jest wyjątkowa, ponieważ trafia nie tylko na konsole, PS4 i Xbox One, ale także na PC.

Weterani cyklu od razu poczują się jak w domu, gdyż podstawy rozgrywki przypominają zasady z poprzednich części. Twórcy postarali się jednak o różne dodatki i systemy urozmaicające rozgrywkę.

Tekken 7 to przede wszystkim bijatyka 3D, a więc różniąca się od Street Fightera czy Injustice lub Mortal Kombat. Postacie mogą poruszać się nie tylko w lewo i prawo, ale też „w głąb” areny i „do ekranu”.

W naszym poradniku polecimy najlepsze postacie, wyjaśnimy zasady walki i wskażemy najlepsze kombinacje ciosów dla wszystkich wojowników. Gra jest dostępna w języku angielskim, więc stosujemy oryginalne nazewnictwo.

Wprowadzenie

Tekken pozwala cieszyć się pojedynkami każdemu, ale jeżeli chcemy grać nieco bardziej na poważnie w trybie sieciowym, musimy poświęcić sporo czasu na trening - seria od NamcoBandai to jedna z bardziej rozbudowanych bijatyk. Na początku trzeba zapoznać się ze wszystkimi podstawami, by skutecznie rozpocząć karierę wojownika.

Postacie, ciosy i kombosy

Tekken 7 oferuje aż 36 różnych wojowników do wyboru. Polecamy skupić się na jednym lub dwóch, by maksymalnie wykorzystać możliwości postaci. W poradniku opiszemy i wymienimy najważniejsze ataki oraz kombosy wszystkich bohaterów.

Porady na start

- Ukończ tryb The Mishima Saga, czyli kampanię fabularną w Tekken 7. Jeżeli nie miałeś wcześniej do czynienia z serią, wybierz łatwy poziom wyzwania. Kampania pozwala pokierować wieloma wojownikami, więc później łatwiej będzie ci wybrać swoją ulubioną postać.

- Trenuj w trybie Practice. Tekken to jedna z bardziej rozbudowanych bijatyk, jakie kiedykolwiek powstały. Jeżeli chcesz wygrywać w trybie multiplayer, musisz poświęcić czas na naukę ciosów i kombinacji w trybie do tego przeznaczonym. Wykorzystuj możliwość przypisywania konkretnych ruchów botowi w sparingu, by ćwiczyć bloki i kontry.

- Zaproś znajomego. Trening z komputerem to jedno, ale najlepsze są ćwiczenia ze znajomym, nieważne czy offline, czy też przez sieć. W taki sposób wygodniej ustalić, jaki element gry akurat chcesz przetestować i poprosić przeciwnika o konkretny rodzaj ataków, zachowań i ruchów.

- Ruszaj się. System ruchu w serii Tekken jest inny niż ten w dwuwymiarowych bijatykach, takich jak Street Fighter, Mortal Kombat czy Injustice 2. Tutaj istotne jest także poruszanie się w głąb planszy i „do ekranu”, ponieważ poruszamy się po trójwymiarowej przestrzeni. Ważne są też uniki w przód, w tył, a nawet bieganie (po przytrzymaniu kierunku po wykonaniu doskoku).

- Uważaj na ściany. Są one ważnym elementem Tekkena, ponieważ przygważdżając przeciwnika można wykonywać dodatkowe serie ciosów, przed którymi trudniej się obronić. Nie daj się zapędzić pod ścianę areny.

Zobacz: Poradniki do gier - darmowe, kompletne solucje

- Zarabiaj. Grając praktycznie w dowolny tryb, poza Practice, zarabiamy walutę Fight Money. Możemy ją później wydać na różne elementy ubioru do wyposażenia dla naszych ulubionych postaci. Więcej przedmiotów odblokowujemy w trybie Treasure Battle.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami