Nowa mapa Overwatch przenosi akcję na Księżyc

Rozpoczął się 5. sezon.

Po długim oczekiwaniu, sieciowa strzelanka Overwatch doczekała się nowej mapy. Kosmiczna kolonia „Horyzont” to miejsce, w którym mieszkał Winston, sympatyczny goryl-naukowiec.

Lokacja jest już dostępna na publicznych serwerach testowych. Służy do rozgrywek w trybie Szturmu, a więc celem atakujących jest zajęcie dwóch kolejnych punktów.

Pewną ciekawostką jest strefa niskiej grawitacji na jednej flance. Producent Jeff Kaplan wspomina w materiale wideo, że rozważano zastosowanie podobnego efektu na całej mapie, lecz ostatecznie z takiego pomysłu zrezygnowano.

W zakamarkach lokacji znajdziemy także sporo kontekstowych wskazówek na temat uniwersum gry, dotyczących głównie wspomnianego Winstona i jego dawnego mentora, dra Harolda Winstona.

Poznamy także losy samej kolonii, gdzie - jak się wydaje - doszło do buntu zwierząt testowanych przez chińską spółkę Lucheng. I gdzie jest Hammond, drugi z uwolnionych goryli?

Jednocześnie Blizzard poinformował, że rozpoczął się 5. sezon zmagań rankingowych w Overwatch. Rywalizacja jest dostępna po osiągnięciu 25. poziomu.

Zawodnik, który rozegra wszystkie mecze klasyfikacyjne, otrzyma specjalne graffiti oraz ikonę. Ponadto, w miarę zwycięstw gracze zdobywają na przestrzeni całego sezonu także punkty rywalizacji, które mogą później przeznaczyć na złote wersje broni.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami