„The Witcher” to tytuł serialu produkowanego przez Netflix

CD Projekt ma prawa do gier.

Tytuł produkowanego przez Netflix serialu o wiedźminie to „The Witcher”. Na platformie pojawiła się stosowna wzmianka, a przy okazji wyjaśniły się kwestie związane z prawami do tej nazwy.

Odkąd prezes Adam Kiciński przyznał w 2015 roku, że prawa do marki „The Witcher” należą do CD Projektu, tytuł pierwotnie planowanego przez studio Platige Image filmu pozostawał kwestią dyskusji. Rozważania spotęgowała zapowiedź wspomnianego serialu.

2
Oficjalna strona serialu na platformie Netflix

Teraz polskie studio sprecyzowało jednak, że choć faktycznie posiada taką licencję, to jedynie w określonych zastosowaniach, takich jak gry wideo, gadżety, koszulki czy czasopisma.

Jak poinformował nas przedstawiciel firmy, „CD Projekt nie jest uprawnione do znaku towarowego The Witcher dla filmów”.

„Uprawnionym do znaku The Witcher w tym zakresie, na terytoriach Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej, jest pan Andrzej Sapkowski” - dodaje studio.

Informacje te potwierdza wyszukiwarka znaków towarowych na terenie Unii Europejskiej, choć ta z USA - już niekoniecznie, przynajmniej obecnie. Andrzej Sapkowski został zaangażowany jako „konsultant kreatywny” przy produkcji serialu.

Wygląda jednak na to, że Netflix wraz z kooperującymi firmami będzie mógł już bez przeszkód kontynuować prace, nie obawiając się problemów natury prawnej.

Platforma potwierdziła niedawno „The Witcher” jako tytuł serialu, publikując oficjalną stronę projektu. Obecnie brak detali, poza krótkim opisem fabuły i założeń, ujawnionym już wcześniej przez Platige:

„Niekonwencjonalna rodzina łączy siły, aby walczyć o prawdę w niebezpiecznym świecie. W oparciu o popularną na całym świecie sagę fantasy.”

Serial na bazie prozy Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie zapowiedziano dwa tygodnie temu. Platige będzie świadczyło (za pośrednictwem Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawko) wybrane usługi producentów wykonawczych.

Polskie studio wykona też określone efekty specjalne, a Bagiński zostanie zaangażowany jako jeden z reżyserów dla co najmniej jednego odcinka w każdym sezonie.

Nie znamy jeszcze daty premiery czy obsady aktorskiej.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami