Argo darmową strzelanką opartą na Arma 3 - premiera 22 czerwca

Zmagania na wyspie Malden.

Bohemia Interactive ujawniła datę premiery Argo - specjalnej wersji gry Arma 3, skierowanej do mniej doświadczonych graczy. Tytuł ukaże się 22 czerwca, a więc w 16. urodziny wykreowanej przez czeskie studio serii.

Twórcy wydadzą produkcję za darmo w serwisach Steam oraz we własnym sklepie. Podkreślają jednocześnie, że nie przewidują transakcji cyfrowych, choć otrzymamy możliwość wsparcia deweloperów.

01
W Argo pojawi się możliwość zmierzenia ze sztuczną inteligencją

W sprzedaży pojawi się zestaw Supporter's Pack zawierający 14 animacji wyświetlanych po zakończeniu danego meczu, 22 ozdoby, opcję skorzystania z pojazdów w edytorze scenariuszy oraz dostęp do serwerów premium. Nazwy nabywców pakietu będą też podkreślane w rankingach.

Produkcja położy nacisk na zabawę sieciową. W zmaganiach weźmie udział maksymalnie dziesięć osób, podzielonych na dwie drużyny.

Akcję osadzono na odświeżonej wersji Malden - wyspy znanej z pierwszej części cyklu Operation Flashpoint będącego poprzednikiem obecnie rozwijanej serii Arma. Warto zaznaczyć, że lokacja trafi również do samej Arma 3 w formie bezpłatnego DLC, które ukaże się 22 czerwca.

Argo zaoferuje trzy tryby nastawione na rywalizację - Link, Raid i Clash. Pierwsze dwa rozegrają się na mniejszych mapach, a gracze staną przed koniecznością realizowania zadań, które mogą budzić skojarzenia z wyzwaniami znanymi z Counter-Strike'a.

W ostatnim głównym celem będzie przedostanie się na teren wroga i przejęcie należącej do przeciwników bazy. Deweloperzy podkreślają, że we wspomnianym wariancie zabawa jest wolniejsza, koncentrując się na bardziej taktycznej walce.

W trakcie rozgrywki na planszach pojawią się zrzuty z zaopatrzeniem, zapewniające szereg korzyści. Wśród bonusów są między innymi dodatkowe odrodzenia, skrócenie zegara w danej rundzie czy posiłki.

Wraz ze zdobywanymi punktami doświadczenia, odblokujemy kolejne elementy wyposażenia. Autorzy oddadzą do naszej dyspozycji rozmaite pancerze i uzbrojenie.

Twórcy przygotowują jeszcze tryb kooperacji dla maksymalnie 10 osób. W wariancie gracze stawią czoła kontrolowanym przez sztuczną inteligencję żołnierzom. Do tego okrojona wersja edytora z Arma 3 - narzędzie pozwali stworzyć własne scenariusze.

Od kilku miesięcy na platformie Incubator dostępna była wczesna wersja Argo. W trakcie testów wprowadzono wiele zmian i nowości, w tym między innymi system odblokowywanych podczas zabawy ulepszeń, wspomnianą opcję współpracy i rankingi sieciowe. Zmodyfikowano również interfejs, usuwając kilka elementów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami