Monster Hunter XX trafi na Nintendo Switch

Aktualizacja: Japońska premiera w sierpniu. Jest trailer.

Aktualizacja: Twórcy z Capcomu zapowiedzieli, że Monster Hunter XX ukaże się na Nintendo Switch już 25 sierpnia w Japonii. Nie podano szczegółów dotyczących ewentualnej premiery wersji europejskiej czy amerykańskiej.

Gracze będą mogli skorzystać z opcji cross-save, by przenosić zapisane stany rozgrywki z wersji na konsolę 3DS. Możliwa będzie też międzyplatformowa zabawa w kooperacji.

Opublikowano także oficjalny zwiastun w języku japońskim.

*

Oryginalna wiadomość: Monster Hunter XX trafi na konsolę Nintendo Switch - poinformowali dziś przedstawiciele firmy Capcom. Gra jest już dostępna na platformie 3DS.

Nie wiadomo jeszcze, jak odświeżona i rozbudowana zostanie nowa wersja produkcji. Warto zaznaczyć, że podstawowa edycja XX nie jest zupełnie nową odsłoną cyklu, a ulepszoną wersją Monster Hunter Generations z 2015 roku.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Na zapowiedź pozytywnie zareagowali nie tylko gracze, ale też giełda - wartość akcji Nintendo wzrosła znacząco niedługo po oficjalnym ogłoszeniu.

Poniższy zwiastun to materiał promujący oryginał z konsoli 3DS, chociaż niektórzy gracze podejrzewają, że początkowe fragmenty - z ewidentnie lepszą rozdzielczością - pochodzą z wersji na Nintendo Switch.

Monster Hunter to cykl o polowaniu na potwory, jak wskazuje nazwa. Gracze wykonują kolejne misje i zlecenia, by przygotowywać się do starć z niebezpiecznymi monstrami.

Istotnym elementem jest kompletowanie nowych części ekwipunku. Broń oraz pancerz tworzymy między innymi z materiałów pozyskanych z pokonanych potworów. System walki przywodzi na myśl ten z cyklu Souls, choć arsenał jest bardziej zróżnicowany. Możliwa jest rozgrywka w kooperacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami