Wydarzenie rocznicowe w Overwatch oferuje nowe mapy i tryby rozgrywki

Oraz wiele innych.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, dzisiaj w Overwatch rozpoczęło się specjalne wydarzenie rocznicowe, którym twórcy chcą uczcić pierwsze urodziny tytułu.

W ramach akcji - która potrwa do 12 czerwca - deweloperzy z Blizzarda wprowadzili do produkcji wiele nowości. Jedną z najważniejszych są mapy typu arena - niewielkich rozmiarów lokacje dostępne w trybie Salon Gier (w oryginale Arcade).

Plansze zaprojektowano z myślą o rozgrywaniu meczy w wariancie eliminacji. W starciach mogą wziąć udział dwie drużyny składające się z trzech graczy.

Autorzy przygotowali trzy areny - znajdującą się wśród ruin Nekropolię, położony nad zatoką Dorado fort Castillo oraz zlokalizowany na obrzeżach Eichenwalde Czarny Las.

To jednak nie wszystko - wprowadzono również zmiany do wspomnianego trybu eliminacji. Dotychczas po upływie czasu danej rundy gra wskazywała pozycje pozostałych przy życiu postaci. Rozwiązanie jednak się nie sprawdziło, ponieważ gracze kierujący postaciami potrafiącymi regenerować zdrowie, mieli przewagę nad rywalami.

Blizzard postanowił więc zastąpić system innym mechanizmem. Teraz, gdy zegar wybije „godzinę zero”, na środku mapy pojawią się punkty, których przejęcie zapewni zwycięstwo, co zaś powinno wyrównać szanse.

Dodano także dwa nowe tryby, bazujące na wariancie eliminacji. Pierwszym jest przeznaczony dla dwóch osób Limited Duel. Gracze wcielają się w postacie wybrane spośród trzech zasugerowanych przez grę. Obaj uczestnicy zabawy mają jednak do dyspozycji tę samą pulę bohaterów.

Drugą opcją jest Lockout Elimination, w której naprzeciwko siebie stają dwie trzyosobowe drużyny. Członkowie zespołu, który wygrał daną rundę, w następnej nie mogą korzystać z herosów używanych w poprzednim starciu.

Warto zaznaczyć, że zarówno areny, jak i tryby rozgrywki, nie znikną po zakończeniu akcji. Pojawiły się w grze na stałe.

Nie zabrakło też specjalnych skrzynek z łupami, które można zdobyć podczas zabawy lub kupić za prawdziwe pieniądze. Dostępne tylko podczas wydarzenia rocznicowego kufry zawierają ponad 100 nagród, w tym zestawy nowych skórek dla postaci oraz animacje tańca.

Overwatch ukazało się 23 maja ubiegłego roku na PC, PS4 i Xbox One. W dniach 26-29 maja posiadacze wszystkich platform docelowych otrzymają możliwość bezpłatnego sprawdzenia produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami