Prey - zadanie poboczne: Porady ogrodnicze

Jak wyhodować superowoc.

Jest to jedno z bardziej oryginalnych misji dodatkowych w grze Prey. Pokazuje bardzo dobrze, z jakimi problemami mogą borykać się ludzie, którzy chcieliby zamieszkać w miejscu innym, niż nasza planeta, Ziemia. Zadanie odblokowujemy zapoznając się z kartką przyczepioną do zraszaczy w Arboretum.

Notatka odnosi się do planu stworzenia specjalnego nawozu, który pozwoli hodować wyjątkowe owoce i warzywa na terenie stacji Talos I. W tym celu musimy odnaleźć doktora Juliena Howarda, a żeby ułatwić sobie misję już na samym początku, korzystamy z najbliższej stacji ochrony. W menu Załoga przechodzimy do zakładki Arboretum, a następnie zaznaczamy nazwisko botanika.

Udajemy się zatem do Arboretum i podążamy za błękitnym znacznikiem członka załogi. Przy szklanej granicy poziomu powinieneś zauważyć widoczne na poniższym obrazku lustro (1). Powinieneś je rozbić dowolną metodą, dzięki czemu będziesz mógł wejść do tajnego pomieszczenia.

073
Po rozbiciu ekranu wejdź do środka ukrytego pomieszczenia i wdrap się w tamtejszym tunelu na wyższy poziom, używając na przykład LEPIKa.

Zabierz znajdującą się tam apteczkę i zwróć uwagę na wąski tunel tuż nad nią. Tworząc sobie naprzemienne schodki (2) za pomocą LEPIKa, tak jak na powyższym obrazku, dotrzesz na górny poziom ukrytego pomieszczenia, gdzie znajduje się ciało poszukiwanego przez nas doktra Juliena Howarda.

Wskazówka: do ciała botanika możesz się także dostać wdrapując się na wysoki budynek obok, a następnie zeskakując z niego wprost na zadaszenie ukrytego pomieszczenia.

Zabierz przedmioty znajdujące się przy nim, a przede wszystkim nawóz oraz TranScribe'a. Z posiadanymi przedmiotami udaj się do najbliższego fabrykatora, gdzie stworzysz specjalnie zaprojektowany nawóz dr. Howarda. Po uzyskaniu przedmiotu wracamy do Arboretum, a dokładnie do zraszaczy, przy których dowiedzieliśmy się o misji.

074
Już za chwilę wyhodujemy superowoc.

Aby poprawnie wykonać założenia misji nie wystarczy uruchomić zraszaczy. Najpierw wykonaj interakcję na podajniku (3) znajdującym się na szczycie maszyny. Czasami może być to nieco problematyczne, gdyż okno interakcji miewa problemy z pojawieniem się na ekranie. Wówczas po prostu podejdź kilkukrotnie do maszyny, a w końcu ci się uda.

Umieść wytworzony nawóz w podajniku, a następnie użyj przycisku (4) aktywującego zraszacze. Cel misji zaktualizuje się wówczas, prosząc cię o zerwanie owocu, gdy cykl wzrostowy dobiegnie końca. Trwa to dziesięć minut, więc sugerujemy zajęcie się w tym momencie jakimś innym zadaniem i wrócenie do Arboretum za jakiś czas.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Możesz także cierpliwie poczekać, aż owoc wyrośnie. Wówczas podejdź do krzaczka i po prostu zerwij czerwony superowoc, sprawiający wrażenie skrzyżowania jabłka i pomidora. Podejście do niego również może być problematyczne. Gdy nie zobaczysz okna interakcji, spróbuj podejść do owocu z kilku stron.

Po zerwaniu owocu misja dobiegnie końca. Możesz także skonsumować swoje dzieło, ale - niestety - nie przyniesie ci nic specjalnego i zadziała jak każde inne jedzenie w grze. Podpreperuje nieco zdrowie i uruchomi czasową premię pełnego brzucha. Wiele hałasu o nic!

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami