Injustice 2 - poradnik i najlepsze porady

Postacie, ataki i kombosy.

Witajcie w poradniku do Injustice 2 - najnowszej bijatyki od studia NetherRealm, twórców Mortal Kombat X. Przedstawiamy tu opis przejścia trybu fabularnego, wyjaśniamy podstawy rozgrywki i opisujemy wszystkich wojowników.

Skupiamy się jednak na przedstawieniu najlepszych i najbardziej przydatnych ataków, serii ciosów oraz kombosów dla różnych bohaterów, by pomóc początkującym, ale też zebrać informacje przydatne dla zaawansowanych graczy, żeby zawsze mogli mieć je pod ręką.

Wyjaśniamy także najważniejszy nowy element sequela Injustice, a więc rozbudowany system ekwipunku i przedmiotów wpływających na statystyki wojowników.

Wprowadzenie

Jak każda bijatyka, Injustice 2 może wydawać się nieco skomplikowane, jeżeli gramy na wyższych poziomach trudności lub próbujemy szczęścia w trybie multiplayer. Dlatego też przygotowaliśmy przystępne wprowadzenie i prezentację najważniejszych zasad.

Wojownicy i kombosy

Deweloperzy przygotowali niemal 30 zróżnicowanych bohaterów i złoczyńców, którymi możemy pokierować na wirtualnej arenie. Każdy dysponuje innym zestawem ciosów oraz ataków. Przybliżamy i wyjaśniamy najważniejsze ofensywne sztuczki wszystkich postaci w grze.

Porady na start

- Przejdź tryb fabularny i samouczek. Dzięki temu pierwszemu poznasz wielu bohaterów, co jest istotne, nawet jeżeli masz zamiar grać w sieci wyłącznie jednym - trzeba znać swoich przeciwników. Samouczek natomiast przystępnie przedstawia podstawy bardziej zaawansowanych sztuczek.

- Dołącz do gildii. Gildie to nowość w Injustice 2. To po prostu klany, społeczności graczy. Możesz dołączyć do jakiejkolwiek, jeżeli twoi znajomi nie założyli już własnej. Powód dołączenia do gildii jest prosty - otrzymujemy wtedy dodatkowe punkty do odblokowywania dodatkowych skrzynek.

- Trenuj. Tryb sparingu to nie tylko dodatek dla absolutnych laików - jak myślą niektórzy. To niezbędne narzędzie, z którego stale korzystają wszyscy doświadczeni gracze. To tutaj możesz wyświetlić na ekranie komendy ciosów i kombosów, by wygodnie się ich uczyć. To tutaj ustawisz pożądane zachowania komputerowego wroga, nauczysz się więc obrony. To tu testuj wszystkich nowych wojowników. Przed grą w trybie multiplayer przypominaj sobie w sparingu najważniejsze kombosy.

- Znajdź ulubioną postać. Skupienie się na jednym wojowniku to najlepsze, co możesz zrobić, jeżeli nie masz dużego doświadczenia w bijatykach. Przetestuj kilku bohaterów, którzy po prostu podobają ci się wizualnie, pograj każdym kilka pojedynków i zdecyduj, któremu poświęcisz czas, by nauczyć się kombosów i serii ciosów. Nie przejmuj się też, jeżeli jakaś postać uchodzi za niezbyt lubianą (jak Deadshot, którego wielu uważa za irytującego przeciwnika).

- Broń się. Na początku zmagań w trybie multiplayer spotkasz przede wszystkim graczy stawiających w stu procentach na ofensywę. Wielu zapomina, że atak to nie wszystko, a przecież obrona to jeden z filarów rozgrywki. Poświęć czas na naukę blokowania i odskakiwania do tyłu. Stosując poprawnie metody obrony wybijesz agresywnych początkujących przeciwników z rytmu i otworzysz sobie drogę do ataku.

Zobacz: Poradniki do gier - darmowe, kompletne solucje

- Nie musisz uczyć się od najlepszych. Początkujący fani bijatyk często słyszą porady związane z oglądaniem, jak profesjonalni gracze radzą sobie na turniejach. Analiza gry takich zawodników może się przydać, ale raczej nie tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w sieciowych potyczkach. Najpierw trzeba opanować absolutne podstawy. Poza tym, taktyki stosowane przez profesjonalistów są dobre przeciwko innym profesjonalistom, których nie spotkasz na początku swojej przygody z grą w trybie multiplayer.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami