Ziemia, dwa księżyce i świat rasy Vex głównymi lokacjami Destiny 2

Oficjalny system klanów w grze, nowe zdolności i inne informacje.

Deweloperzy ze studia Bungie ujawnili liczbę lokacji, które odwiedzą gracze w Destiny 2 - to Ziemia, księżyce Tytan oraz Io, a także Nassus, czyli tajemniczy świat rasy Vex.

W każdej lokacji znajdzie się kilka stref lądowania. Jednym z ujawnionych obszarów Ziemi będzie European Dead Zone, czyli strefa, która pierwotnie - według nieoficjalnych doniesień - miała znaleźć się w pierwszym Destiny.

Projektanci chcą też ograniczyć konieczność powracania na orbitę, by przełączać się między misjami i aktywnościami - wszystko to zrobimy z poziomu mapy lokacji. Jednym z nowych zajęć będzie szukanie ukrytych jaskiń i lochów, w których czekać będzie boss i cenny skarb.

Do tego oczywiście obszary przeznaczone dla misji typu Strike oraz Raid i trybu rywalizacji PvP, w którym - niezależnie od rodzaju meczu - zmierzą się dwie czteroosobowe drużyny.

Twórcy przeprojektowali umiejętności postaci. Warlock użyje ognistego miecza, Titan skorzysta z potężnej tarczy niczym Kapitan Ameryka, a Łowca wyczaruje bitewną laskę, by atakować nią wrogów. Ujawniony gameplay wskazuje też, że liczba umiejętności postaci jest większa niż w oryginale.

d22222
Interfejs przypomina HUD z oryginału

Zmiany dotkną też arsenału. Trzy sloty na broń bohatera to: Kinetic, Energetic i Power. Możliwe będzie wyposażenie dwóch broni tego samego rodzaju, o ile będą różnić się rodzajem amunicji (przykładowo - strzelbę z amunicją tradycyjną i strzelbę energetyczną). Slot Power będzie zarezerwowany dla potężnych karabinów snajperskich, granatników czy minigunów.

Zapowiedziano też wewnętrzny system klanów. To jedna z funkcji, na które czekała większość użytkowników oryginału. Z klanami związane będą pewne bonusy - szczegóły nie są znane, ale można domyślać się, że twórcy wzorowali swoje pomysły na rozwiązaniach z World of Warcraft.

Co ciekawe, nawet gracze bez klanów można będzie uczestniczyć w najbardziej wymagających aktywnościach. Samotni użytkownicy będą mogli wziąć udział w rajdzie, wybierając z listy grupę, która akurat chce wykonać dane zadanie. W praktyce wszystko będzie dostępne dla „samotnych wilków”.

Przedstawiciele Activision poinformowali także, że Destiny 2 na PC będzie dostępne za pośrednictwem cyfrowej platformy Blizzarda - a więc uruchomimy ją z tej samej aplikacji, co Overwatch czy Heroes of the Storm.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami