Prey - zadanie poboczne: Unieszkodliw Dahla; Ultimatum Dahla - Ładownia

Ostatecznie rozwiązujemy problemy z Dahlem oraz ratujemy część załogi.

W pewnym momencie, wraz z postępami głównego wątku fabularnego gry, zostanie odblokowana opisywana misja. W jej ramach musimy spotkać się z doktorem Igwe, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy zdecydowaliśmy się mu pomóc w ramach zadań Tą stroną do góry; Wysyłka i odbiór. Jeśli tak się stało, udajemy się do naszego gabinetu w Holu Talosa I.

Po rozmowie z Igwe, w której okaże się, że lepszym pomysłem od zabijania Dahla jest jego unieszkodliwienie, misja zostaje w pewien sposób zawieszona czasowo. Mężczyznę oficjalnie spotkamy dopiero po finale głównej misji Sprzątacz, ale możemy doprowadzić do spotkanie nieco wcześniej, koncentrując się na innych pobocznych wątkach.

W pewnym momencie misji Sprzątacz odezwie się do ciebie Dahl, który wspomni o uwięzionej załodze w ładowni. W ten sposób odblokujesz zadanie opisywane poniżej.

Misja: Ultimatum Dahla - Ładownia

Warto zająć się tą misją nie tylko dlatego, że w ten sposób uratujesz część załogi, ale także dlatego, że w ten sposób znajdziesz Dahla. Możesz go zabić lub unieszkodliwić, co będzie miało dość istotny wpływ na dalszą część zabawy. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz go tylko pozbawić przytomności, musisz mieć przy sobie Zakłócacz paraliżujący. Jeśli go nie posiadasz, a masz do niego projekt, skorzystaj z Fabrykatora, aby stworzyć wymaganą broń.

063
Bez odpowiedniego przygotowania do walki w tym miejscu lepiej nie podchodź od razu.

Za pomocą windy w holu dostajemy się do lokacji Podtrzymywanie życia, gdzie przechodzimy do dalszego pomieszczenia i schodzimy schodami po lewej. Zneutralizuj znajdujących się tam obcych oraz operatorów technicznych, miej jednak na uwadze fakt, że opór będzie naprawdę silny.

Na dolnym poziomie skręć w wąskie przejście po prawej stronie, a na drugim końcu znajdziesz się w pomieszczeniu Kontrola atmosfery. Wejdź schodami z prawej strony i skręć w lewo. Pokonaj operatora wojskowego i zhakuj drzwi z lewej strony. Obok nich znajduje się tabliczka z napisem „Oxygen flow control room”, czyli Sterownia przepływu tlenu.

Jeśli jednak nie posiadasz umiejętności rozwiniętej na wystarczającym poziomie, rusz jeszcze dalej i nad zarwaną kładką wykonaj kilka strzałów z LEPIKa w kierunku ściany. Stworzysz w ten sposób schodki, po których wdrapiesz się do szybu technicznego i wejdziesz do pomieszczenia.

064
Posiadając Zakłócacz paraliżujący nie musisz zabijać Dahla.

Jeśli nie rozprawiłeś się wcześniej z Dahlem, po wejściu do pomieszczenia powinieneś go spotkać. Twojej decyzji pozostawiamy to, co chcesz z nim zrobić: zabić czy pozbawić przytomności. Jeśli zdecydujesz się na drugi wariant, pierwsza z opisywanych misji, czyli Unieszkodliw Dahla, otrzyma nowy cel, w którym musisz poczekać na dalsze instrukcje.

W interkomie odezwie się wówczas doktor Igwe, który powie ci, abyś zabrał mężczyznę do najbliższej kliniki. Oczywiście nie musisz tego robić, gdyż gra wykona to za ciebie automatycznie. Wciąż jednak pozostaje kwestia uratowania części załogi. W tym celu podejdź do panelu po prawej stronie, czyli Sterowni przepływu tlenem.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Znajdują się tam trzy panele, dwa z nich świecą na zielono, jeden mruga na czerwono. Tuż przy nim znajduje się Regulator mieszanki powietrza, a przy nim ikona klucza. Musimy zatem naprawić element, co będzie kosztować nas zaledwie dwie części zamienne. Gdy to zrobisz, podnieś przedmiot i umieść w gnieździe, po czym misja dobiegnie końca.

Gdy wyjdziesz z poziomu, prawdopodobnie odezwie się do ciebie ponownie doktor Igwe, powracając tym samym do naszego pierwotnego zadnia. Mężczyzna poprosi cię o spotkanie z nim w sali wszczepiania neuromodów, co naturalnie kieruje nasze kroki do Działu neuromodów. Tam spotykamy się z Igwe oraz Dahlem, z którego ciała usuwamy neuromod.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami