Prey - misja: Sprzątacz

Dostajemy się do wahadłowca dowodzenia Dahla.

To zadanie główne aktywuje się automatycznie po misji Zanim dam ci klucz, w której okazało się, że polować na nas będą od tej pory operatorzy wojskowi. Będzie to znaczne utrudnienie rozgrywki, gdyż będą pojawiać się bardzo często i niemal w każdej możliwej lokacji.

Właśnie z tego powodu bardzo zalecamy ukończenie misji pobocznej Zgubić Dahla, dzięki czemu znacznie ograniczysz występowanie niebezpiecznych operatorów. Oczywiście nie jest to wymagane, ale operatorzy będą na tyle zajadli, że szybko zdecydujesz się na ten krok.

Udajemy się do lokacji Hangar wahadłowców. Miejsce będzie dostępne choćby poprzez windę w Holu Talosa I, czyli lokacji początkowej gry. Po przedostaniu się tam niemal od razu zauważysz przed sobą prom kosmiczny, a w interkomie odezwie się Walther Dahl. Dostać się na pokład można na kilka sposobów, jednak najłatwiej będzie wysunąć rękaw prowadzący bezpośrednio do maszyny.

W tym celu najpierw musisz przywrócić zasilanie szybów grawitacyjnych. Wskazówkę dotyczącą tego procesu znajdziesz na przyklejonej karteczce przy jednym z szybów. Zeskocz na sam dół i zaklej źródła ognia LEPIKiem. Podejdź do zwłok widocznych na poniższym obrazku i pozyskaj w ten sposób kartę dostępu do sterowni wahadłowców.

061
Przeszukaj zwłoki w poszukiwaniu karty dostępu.

Teraz musisz wejść do pomieszczenia oznaczonego jako Narzędziownia (drogowskazy po angielsku to Mechanic Facilities), gdzie za pomocą komputera Scotta Parkera włączysz powtórnie szyby grawitacyjne. Teraz, za pomocą jednego z nich, musisz dostać się na najwyższy poziom. Szyb będzie oznaczony jako Control Tower.

Stamtąd skręć od razu szybko w prawo i szybko w lewo, aby dotrzeć do urwanego mostu. Przeskocz na jego drugą stronę, aby dostać się do pomieszczenia Control Tower, czyli Kontroli lotów. Użyj znajdującego się tam komputera przy szybie, aby odblokować dostęp do wahadłowca. Wróć do punktu startu.

062
Za drzwiami tego pomieszczenia aktywujesz rękaw prowadzący do wahadłowca.

Wejdź na pokład wahadłowca, gdzie musisz dowiedzieć się o miejscu przebywania jego oficera technicznego. Aby to zrobić, po prostu skorzystaj z komputera i przenieś znajdujący się tam plik. W ten sposób odtworzysz kluczową rozmowę, z której dowiesz się o umiejscowieniu oficera technicznego.

Operator tego typu może znajdować się w czterech losowych lokacjach, w naszym przypadku był to Dział psychotroniczny, do którego można dostać się poprzez Hol Talosa I. Jeśli również będziesz miał taki przypadek, musisz dostać się tam do gabinetu dyrektora, skąd schodami dostaniesz się do niewielkiego pomieszczenia, gdzie znajduje się oficer techniczny, nazwany imieniem Kaspar.

Zbij lustro, za którym ukrywa się oficer broniony przez automatyczną wieżyczkę. Możesz zneutralizować robota w dowolny sposób lub zhakować, o ile posiadasz rozwiniętą umiejętność na tyle mocno, że złamiesz jego dobre zabezpieczenia.

Uwaga! W tym momencie możesz trafić na błąd gry, który nie dość, że może nie wskazać ci znacznikiem kolejnego celu, czyli właśnie operatora, to dodatkowo ten może nie pojawić się w miejscu, w którym zwykle się znajduje. W tym celu możesz spróbować wczytać zapisany stan gry sprzed aktywacji opisywanej misji lub… poczekać na stosowną łatkę od twórców gry.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Następnie: Prey - misja: Nieograniczony umysł; Zagłada - zakończenie

Gdy już uporasz się z operatorem technicznym Dahla, odezwie się do ciebie Alex Yu, który dopiero teraz będzie gotowy na spotkanie w Arboretum. Gdy dostaniesz się na ten poziom, rozpocznie się odliczanie, podczas którego musisz zabić lub zneutralizować Dahla. Mogłeś jednak załatwić sprawę wcześniej, kończąc jedno z zadań pobocznych.

Po spotkaniu z Alexem zakończysz także misję Klucze do królestwa, ale o tym, co stanie się później, będziesz mógł przeczytać na kolejnej stronie naszego poradnika.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami