Prey - zadanie poboczne: Wrak wahadłowca; Zgubić Dahla

Odnajdujemy Huntera Hale'a, pilota wahadłowca oraz krzyżujemy plany Dahla.

Oba opisywane na tej stronie zadania możesz odblokować podczas misji Sprzątacz, którą odblokujesz w ramach głównego wątku - Klucze do królestwa. W pomieszczeniu o oryginalnej nazwie Pilot Lounge na poziomie Hangar wahadłowców znajduje się TranScribe.

Po wysłuchaniu jego treści odblokujesz zadanie Wrak wahadłowca, w którym dowiadujemy się o sygnale mayday z wahadłowca Exalt, którego pilotem był niejaki Hunter Hale. Podobnie jak w przypadku misji pobocznej Projekt Blackbox, także i tym razem przydatna może okazać się stacja ochrony, w której za pomocą komputera oznaczymy poszukiwanego członka załogi.

Na komputerze, z menu po lewej stronie, przewijamy listę i wybieramy opcję Hangar wahadłowców. Lista z członkami załogi ulegnie wówczas aktualizacji, a ty będziesz musiał wskazać poszukiwaną postać, czyli Huntera Hale'a. Z opisu wynika, że znajduje się on na zewnątrz stacji kosmicznej, a więc obieramy kierunek na najbliższą odblokowaną śluzę.

058
Dotarcie do wahadłowca jest dużo prostsze, niż wejście na jego pokład.

Znajdując się na zewnątrz, jeśli wcześniej używałeś stacji ochrony do zaznaczenia członka załogi, zmierzaj w stronę niebieskiego znacznika, który jednoznacznie wskazuje na uszkodzony prom (1). Podlecenie do niego nie wystarczy. Musisz jeszcze odnaleźć wejście, w czym przeszkadzać będą pomarańczowe wiązki koralu. Postaraj się znaleźć tam dryfujące w przestrzeni drzwi (2). To właśnie na ich wysokości znajduje się wejście.

Jest ono mocno w cieniu, dlatego ciężko je zauważyć. Kieruj się wówczas znacznikiem na poszukiwanej postaci, która znajduje się zaraz za drzwiami. Oprócz tego na pokładzie znajduje się kilka innych osób. Możesz przeszukać ich ciała, niektóre z nich oferują przydatne przedmioty. Nie zaprzątaj sobie głowy naprawą skrzynki zasilania, nie przyniesie to żadnych pozytywnych skutków, a więc zmarnujesz tylko części zamienne.

Wraz z przeszukaniem ciała Huntera Hale'a i odzyskaniem TranScribe'a misja dobiegnie końca.

Misja: Zgubić Dahla

O tym zadaniu dowiesz się bezpośrednio od Januarego wraz z rozpoczęciem zadania głównego Sprzątacz, podczas którego rozpocznie się walka o przetrwanie głównego bohatera. Oprócz obcych na poziomach gry pojawiać się będą bowiem dodatkowo operatorzy wojskowi, którzy nie tylko są bardzo odporni na ostrzał, ale również pojawiają się regularnie kąsając bohatera laserami i inną bronią.

Dzieje się tak głównie dlatego, że posiadasz przy sobie niezdejmowalną opaskę lokalizacyjną, przez którą operatorzy wiedzą o twoim dokładnym położeniu. Na dłuższą metę ich ataki stają się szalenie irytujące i uniemożliwiające spokojną rozgrywkę, dlatego trzeba je zmylić. W tym celu, po odblokowaniu tego zadania, udajemy się do lokalizacji Archiwum, w której mieliśmy okazję być w ramach misji wątku głównego Przywróć z kopii zapasowej.

059
Za pomocą tego komputera dezaktywujesz swoją opaskę lokalizacyjną.

Tam musimy skorzystać ze stanowiska śledzenia personelu. Nie jest to stacja ochrony, jak mogłaby to sugerować gra, choć komputer nie różni się od niej niczym szczególnym. Znajduje się jednak tylko i wyłącznie w jednym miejscu. Po dotarciu do Archiwum kierujemy się zatem na jego wyższe piętro, gdzie na rozwidleniu skręcamy w prawo.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Gabinet powinien być ci już znany z głównego wątku gry, jest to biuro Danielle Sho. Korzystamy z komputera znajdującego się po lewej stronie, gdzie za pomocą zakładki „Wprowadź numer opaski” wprowadzamy numer 0913. Na ekranie pojawią się dwa komunikaty. Oba zatwierdzamy przyciskiem OK, po czym czekamy chwilę, aby nasza opaska została wyłączona.

Misja zostanie zakończona, a poprzez interkom odezwie się do ciebie sam zainteresowany, czyli Walther Dahl, nazywając cię niezbyt miło, bo przebiegłym szczurem.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami