Prey - zadanie poboczne: Projekt Blackbox

Odnajdujemy Josha Daltona i zdobywamy informacje o tajemniczym projekcie.

Jeśli chciałbyś pozyskać najpotężniejszą broń w grze, a nie zrobiłeś tego jeszcze w inny sposób, warto zainteresować się misją Projekt Blackbox, którą możesz odblokować czytając maile w kilku komputerach napotykanych podczas dwóch misji głównego wątku - Po drugiej stronie zwierciadła oraz Droga naokoło.

Gdy już odblokujesz zadanie, dowiesz się o niejakim Joshu Daltonie, który był projektantem z laboratoriów sprzętowych. Aktywacja misji nie wspomoże cię jednak dokładnym znacznikiem, gdzie znajduje się mężczyzna, gdyż ten został uznany za zaginionego. Jedyne, szczątkowe informacje prowadzą do GUTS, czyli tuneli technicznych łączących główne części stacji kosmicznej Talos I.

Jak dostać się do tuneli opisywaliśmy w misji wątku głównego Droga naokoło, do której link znajdziesz w pierwszym akapicie tej strony. Zanim jednak skierujesz tam swoje kroki, udaj się do najbliższej stacji ochrony, gdzie za pomocą komputera wybierzesz opcję Załogi i wskażesz Josha Daltona. Dzięki temu będziesz mógł zauważyć niebieski znacznik misji.

056
Dzięki użyciu komputera stacji ochrony będziesz mógł oznaczyć ciało Josha Daltona.

Prowadzi on najkrótszą drogą do wspomnianych tuneli GUTS. Droga do tego miejsca będzie uzależniona od tego, z której stacji ochrony skorzystałeś. Wchodząc do GUTS z jakiegokolwiek miejsca musisz zmierzać w stronę pomarańczowych wiązek energii, czyli do włazu z napisem Cargo tunel. W polskiej wersji językowej na ekranie pojawi się napis Tunel techniczny.

Gdy trafisz na rozwidlenie, nie leć w stronę Arboretum, cały czas kierując się w stronę niebieskiego znacznika, który wywołaliśmy poprzez komputer w stacji ochrony. W pewnym momencie powinieneś dotrzeć do wielkiej rury (1), za którą znajduje się poszukiwany przez nas członek załogi (2).

057
W tym przypadku nie możesz prześlizgnąć się bezpośrednio obok rury.

Opisanie kierunku, w którym musisz teraz podążać jest dość problematyczne, gdyż uzależnione jest od tego, w jakiej pozycji aktualnie się znajdujesz. W tunelach GUTS nie obowiązuje bowiem grawitacja. Podążaj po prostu wzdłuż rury w kierunku czerwonych rur na „suficie”. Później zanurkuj w ciemniejszą stronę pomieszczenia, gdzie rozprawisz się z cystoidami.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Po uporaniu się z zagrożeniem podleć do ciała Josha Daltona, obok którego znajduje się działko Promień Q. Jeśli nie posiadasz jeszcze tej broni, koniecznie ją zabierz, a w przeciwnym wypadku po prostu uzupełnij amunicję. Przeszukaj ciało, aby zdobyć kartę dostępu do laboratorium Blackbox.

Teraz w dowolny sposób dotrzyj do poziomu Laboratoria sprzętowe, gdzie powinieneś wejść na poziom 2, a następnie udać się do wskazanego laboratorium. Znajdziesz tam sporo ogniw zasilających nową broń, a misję poboczną ukończysz wraz z przeniesieniem pliku Projekt Blackbox ze znajdującego się tam komputera.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami