Prey - zadanie poboczne: Niezadowolony pracownik

Odnajdujemy ciało Granta Lockwooda na zewnątrz stacji.

Najszybszą metodą na otrzymanie dostępu do tego prostego, ale rozciągniętego w czasie zadania, jest podejście do misji głównego wątku Droga naokoło. W jej ramach będziesz przemierzał tunele techniczne GUTS, a po ich opuszczeniu znajdziesz się w lokacji Arboretum.

Nie ruszaj się zbyt daleko, gdyż powinieneś natknąć się na zwłoki Jia Kyung-Ho, przy których znajduje się TransScribe z nagraniem. Z treści wynika, że tytułowy niezadowolony pracownik do Grant Lockwood, który został zwolniony z pracy i miał opuścić stację na pokładzie ostatniego wahadłowca zmierzającego na Ziemię.

Mężczyzna nie dość, że nie stawił się na pokładzie promu kosmicznego, to dodatkowo nie popisał się dział kadr, który przedwcześnie wyłączył opaskę lokalizacyjną mężczyzny. Lockwood uważany jest zatem za zaginionego, a naszym zadaniem jest odnalezienie go. W tym celu musimy udać się do Archiwum, gdzie znajduje się stanowisko do lokalizowania personelu.

Jeśli podejdziesz do zadania zbyt wcześnie, lokacja pozostanie niedostępna. W takiej sytuacji musisz skupić się na kontynuowaniu głównego wątku fabularnego gry, a w pewnym momencie trafisz na górne piętro Archiwum, gdzie znajduje się biuro Danielle Sho. Korzystanie z lokalizatora personelu opisywaliśmy w ramach opisu zadania pobocznego Zgubić Dahla.

Podchodzimy zatem do komputera i wpisujemy kod Lockwooda, czyli 1129. W ten sposób uruchomisz opaskę lokalizacyjną, dzięki czemu dowiesz się, że mężczyzna znajduje się na zewnątrz stacji kosmicznej Talos I. W tym momencie nie radzimy jednak bezpośredniego zmierzania do śluzy, gdyż bez dodatkowej pomocy ciało mężczyzny jest bardzo trudne do odnalezienia.

Zamiast tego kierujemy się do najbliższej stacji ochrony, na przykład na dolnym poziomie archiwum, gdzie za pomocą komputera używamy opcji Załoga. Z menu po lewej stronie należy wybrać zakładkę Ładownia, a następnie z listy po prawej kliknąć nazwisko poszukiwanego, czyli Granta Lockwooda.

060
O wysokim promieniowaniu będzie cię informować ikona u góry ekranu oraz obraz, który nagle stanie się bardzo ziarnisty.

W ten sposób na naszym ekranie powinien pojawić się nowy, niebieski znacznik, który wskazuje bezpośrednio miejsce poszukiwań. Teraz udajemy się przez najbliższą śluzę na zewnątrz stacji, po czym rozglądamy się po przestrzeni kosmicznej w poszukiwaniu ciała mężczyzny. W zależności od wyboru śluzy ciało może znajdować się ponad pół kilometra od naszej pozycji początkowej.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Gdy podlatujemy do niego coraz bliżej, można zauważyć, że jest silnie napromieniowany. Staraj się zatem jak najszybciej przeszukać jego ciało, po czym błyskawicznie oddalić się w kierunku stacji. Przy ciele odnajdziesz między innymi uszkodzony wentylator i zestaw kombiłatek oraz napęd ARTX.

W jego teczce zaś odnajdziesz pistolet z tłumikiem oraz neuromod. Po odnalezieniu ciała i opcjonalnie przeszukaniu go, misja zostanie zakończona. Sugerujemy powrót na pokład stacji kosmicznej oraz użycie antyradu, aby zniwelować działanie promieniowania.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami