Otwarta beta Gwinta rozpocznie się 24 maja

Na PC, Xbox One i PS4.

Przedstawiciele CD Projekt RED poinformowali dziś, że publiczne testy beta produkcji Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana rozpoczną się już 24 maja - na PC, PS4 i Xbox One. Każdy będzie mógł pobrać i sprawdzić nową grę twórców Wiedźmina.

Dwa dni wcześniej serwery zostaną wyłączone. Wszystkie dotychczasowe postępy uczestników zamkniętych testów zostaną zresetowane, ale za wcześniejszy udział w becie gracze otrzymają beczki z kartami.

Nie wiadomo, ile potrwa faza otwartych testów, ale najprawdopodobniej - jak w przypadku innych gier Free to Play - za kilka miesięcy nastąpi płynne przejście z wersji testowej do pełnej.

Gwint proponuje inne zasady rozgrywki niż te znane z popularnych karcianek typu Hearthstone. Każdy gracz ma przed sobą trzy rzędy na polu bitwy. W rzędach można ustawiać jednostki różnego rodzaju.

Każda jednostka to konkretna liczba punktów siły. Punkty te sumują się, a rundę zwycięża ten gracz, który na końcu rundy ma więcej punktów.

Mecz składa się z trzech rund, a więc do wygranej potrzeba dwóch zwycięstw w rundach. Niezbędne jest odpowiednie dobieranie kart i manipulowanie jednostkami.

Różne karty posiadają inne cechy i statystyki - niektóre mogą, przykładowo, zwiększyć liczbę punktów sojuszników, albo w jakiś sposób zaszkodzić przeciwnikowi.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami