Ubisoft potwierdza Far Cry 5 i The Crew 2

Oraz nową część Assassin's Creed.

Ubisoft ogłosił, że zamierza wydać Far Cry 5, The Crew 2 oraz kolejną odsłonę cyklu Assassin's Creed. Informację podano podczas spotkania z inwestorami, które towarzyszyło publikacji najnowszych wyników finansowych wydawcy.

Szczegóły na temat poszczególnych projektów nie są znane. Wiadomo jedynie, że wszystkie gry ukażą się w bieżącym roku fiskalnym, który zakończy się 31 marca 2018. W tym samym okresie powinno zadebiutować opóźniane South Park: The Fractured But Whole.

Na razie zaprezentowano jedynie logo dwóch produkcji - Far Cry 5 oraz The Crew 2. Obie grafiki opublikowano na profilach Ubisoftu w serwisie Twitter.

Firma udostępniła również ilustrację związaną z nową częścią Assassin's Creed. Obrazek zdradza jednak niewiele - opatrzony jest symbolem Bractwa Asasynów, pod którym umieszczono napis: „zaczyna się nowa era”.

Według niepotwierdzonych informacji, kolejna odsłona cyklu nosi podtytuł Origins. Akcję gry osadzono rzekomo w starożytnym Egipcie. Podczas zabawy poznamy podobno losy pierwszej gildii zabójców, kierując dwoma postaciami - mężczyzną i kobietą.

Niewykluczone, że więcej szczegółów spółka zaprezentuje w trakcie tegorocznych targów E3. Wydawca ogłosił, że swoją konferencję prasową zorganizuje 12 czerwca o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Wymienione tytuły nie są jednak jedynymi, które przygotowuje Ubisoft. Przedstawiciele firmy ujawnili, że trwają prace nad zupełnie nową marką.

Nie podano wielu szczegółów, ale wiadomo, że produkcja położy nacisk na zabawę sieciową i będzie rozwijana publikowanymi regularnie treściami.

Warto zaznaczyć, że tajemniczy projekt miał ukazać się początkowo w bieżącym roku fiskalnym, ale teraz ogłoszono, że premierę przesunięto na następny. To oznacza, że gra zadebiutuje w okresie między 1 kwietniem 2018 a 31 marca 2019.

Dyrektor generalny Yves Guillemot przyznał, że koncentracja na sieciowych grach i długim wsparciu po premierze sprawiła, że Ubisoft nie musi już wydawać regularnych sequeli i może skupić się na dopracowywaniu kolejnych gier.

Menedżer ujawnił również, że w planach są też nowe odsłony Ghost Recon oraz Rainbow Six. Kontynuacja pierwszej serii ujrzy światło dzienne przed następną odsłoną drugiego cyklu.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami