Prey - misja: Restart; Klucze do królestwa (reaktor i elektrownia)

Kontynuacja zadań głównego wątku.

Poniżej znajdziesz ciąg dalszy opisu zadania Klucze do królestwa, w którym ze zwłok w ogniu zdobyłeś kartę dostępu do Komory z chłodziwem. Udaj się tam i otwórz wielkie drzwi, po czym przygotuj się na walkę z fantomem.

Poniższy opis traktuje o dalszym ciągu zadania Restart, czyli integralnej misji Klucze do królestwa w ramach głównego wątku fabularnego gry. Jeśli potrzebujesz pomocy we wcześniejszej fazie rozgrywki, skorzystaj z odnośnika w pierwszym akapicie.

Po zlikwidowaniu zagrożenia wejdź do pomieszczenia z prawej strony, gdzie spotkasz Michaiłę, kobietę, którą poznałeś nieco wcześniej poprzez interkom. Przeszukaj dokładnie pomieszczenie, gdyż znajduje się w nim wiele przydatnych przedmiotów. Następnie wyjdź na zewnątrz, gdzie otworzysz kolejną śluzę prowadzącą na zewnątrz stacji.

Nie korzystaj z niej jednak, ale zniszcz zablokowane wejście do szybu grawitacyjnego. Jeśli potrzebujesz się zregenerować, skorzystaj wcześniej z pomieszczenia Klinika, gdzie odnajdziesz operatora i apteczki. Skorzystaj z szybu, który doprowadzi cię do Reaktora. Za kolejnymi drzwiami zauważysz wielką wyrwę prowadzącą na dół.

049
Krótka droga w dół jest także możliwa, ale w ten sposób niepotrzebnie ściągniesz na siebie uwagę obcych.

Nie zeskakuj jednak, ale skorzystaj z długiej klatki schodowej znajdującej się z lewej strony. Na środku znajduje się przeszklone pomieszczenie, w którego środku jest reaktor i gniazdo cyst. Aby tam się dostać, musisz wejść do niewielkiego pomieszczenia Dostęp do reaktora. Zablokowane jest jednak elektroniczne, a hakowanie nie jest dostępne.

Możesz za to z niego skorzystać, aby dostać się do magazynku, skąd skorzystasz z operatora i rozstawisz znajdujące się tam wieżyczki. Umieść je w każdym możliwym rogu głównego pomieszczenia, gdyż już niebawem przyda ci się pomoc tego typu.

Jeśli chcesz wejść do pomieszczenia sterującego reaktorem, przydać się może za to umiejętność Siły na poziomie II, dzięki któremu będziesz mógł pozbyć się klapy na dachu pomieszczenia. Na górę dostać się możesz na przykład po przyklejonych elementach z LEPIKu na jednej ze ścian. W środku zbierz przydatne przedmioty, po czym zapoznaj się z treścią procedur awaryjnych dla reaktora.

Następnie użyj przycisku „Przełączniki bezpieczeństwa” na głównym komputerze, aby odblokować dostęp do sześciu dźwigni sterujących. Musisz je włączyć w odpowiedniej kolejności, o czym powie ci czerwona książeczka znajdująca się po prawej stronie. Prawidłowa kolejność to:

  1. Magnetosfera
  2. Sieć energetyczna podstacji
  3. Pierścienie fotowoltaniczne
  4. Grawitacja
  5. Podtrzymywanie życia
  6. Główny reaktor

Musisz zatem, patrząc od lewej strony, uruchomić przełączniki 1, 2 i 3, a następnie 6, 5 i 4. Obie sekcje od zewnątrz do wewnątrz, czyli głównego komputera. Następnie wybierz opcję „Rozpocznij restart” na ekranie głównym. Nagle grawitacja zniknie, a całe pomieszczenie spowije mrok.

Naprawa rozdzielacza

Po kilku chwilach znów będziesz mógł stąpać po ziemi i czeka cię wymiana rozdzielacza reaktora. W tym celu musisz wejść do głównego pomieszczenia za szybą, gdzie za reaktorem musisz usunąć rozdzielacz (1). Postaraj się to zrobić możliwie szybko, aby nie napromieniować się zbytnio. Możesz naprawić uszkodzony rozdzielacz przy pomocy części zamiennych, jednak istnieje metoda lepsza, dzięki której nie zmarnujesz przydatnych części.

050
Wymiana rozdzielacza nie jest najtrudniejszą zagadką gry.

Skieruj się po prostu do magazynku z prawej strony, gdzie znajdziesz zapasową część (2). Po umiejscowieniu jej w pustym gnieździe reaktora, co raz jeszcze musisz zrobić bardzo szybko, wróć do pomieszczenia kontrolnego, gdzie użyj opcji wznowienia restartu elektrowni Talosa I. W tym momencie misja Restart dobiegnie końca.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Następnie: Prey - misja: Klucze do królestwa (gabinet Alexa); Zanim dam ci klucz

Problematyczne, jeśli wcześniej nie rozstawiłeś wokół reaktora wieżyczek, może okazać się wyjście na zewnątrz, gdyż w okolicy pojawi się kilku mocnych przeciwników. Bez względu na to czy zostali oni osłabieni przez wieżyczki, czy nie, musisz wyjść z pomieszczenia i nawiązać walkę. Korzystaj z apteczek w razie potrzeby.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami