Dawn of War 3 - kampania: Wędrowcy (zakończenie)

Ostatnie zadanie głównego wątku gry.

Ostatnia misja głównego wątku fabularnego to opowieść o stojących ramię w ramię przywódcach trzech występujących w grze frakcji podczas ich walki z demonem. Są to jedyne jednostki, które będziemy kontrolować podczas starcia. Gabriel Angelos, Arcyprorokini Macha i Gorgutz muszą pohamować dzielące ich animozje i powstrzymać Chaos. Nawet jeżeli miałoby to być tylko chwilowe zwycięstwo.

Rozpoczynasz na arenie, a początkowymi przeciwnikami będą przyzwane przez demona oddziały. Eliminuj je korzystając ze specjalnych zdolności swoich bohaterów. Jeżeli któryś z nich zostanie rany, nie bój się skorzystać z apteczek. Znajdują się one tutaj w nadmiarze, a walka przeniesie się później w inne miejsce, korzystaj więc z nich bez ograniczeń.

171
Kiedy będziesz ranny, nie bój się skorzystać z zestawu medycznego.

Po zabiciu kilkunastu jednostek wroga pojawi się demon. Nie będzie on na razie korzystał z żadnych specjalnych zdolności. Rozkaż Gorgutzowi zaatakowanie demona od przodu, Gabriel powinien w tym czasie uderzać go w plecy, natomiast Macha strzelać z dystansu. Demon ucieknie, gdy obniżysz jego wytrzymałość o połowę. Zacznie się uzdrawiać w swojej kryjówce. Uzdrów swoich bohaterów i rusz jego tropem. Nie śpiesz się, i tak nie dasz rady zdążyć, zanim się uzdrowi. Lepiej spokojnie do niego dotrzeć, niż pchać się na siłę naprzód narażając na utratę bohatera.

Jeżeli, w którymkolwiek momencie starcia, jeden z twoich bohaterów zginie, będziesz mógł go przyzwać z powrotem po upływie kilkudziesięciu sekund na normalnych zasadach. Jednak jeśli stracisz w danym momencie wszystkich bohaterów, przegrasz. Dlatego gdy zostanie ci tylko jeden bohater, to uciekaj nim po całym polu bitwy, chroniąc go przed nieprzyjacielem.

Przejdź na kolejną półkę skalną. Spotkasz tam kilka jednostek Chaosu w tym także odbicie Ronahna. Wyeliminuj wszystkie wrogie siły, w razie potrzeby korzystając z apteczek. Zrób to, a po filmiku odblokuje się droga na kolejną półkę.

172
Artylerię wyeliminuj jako pierwszą.

Przeciwników na niej będzie wspierać działo artyleryjskie ostrzeliwujące bohaterów. Znajduje się ono na podeście w centralnej części lokacji, warto zniszczyć je jak najszybciej. Kiedy zniszczysz wszystkich przeciwników, w tym miejscu otworzy się przed tobą dalsza droga.

Wejdziesz już na demonicznie zmienione obszary i staniesz po środku kolejnej małej areny. Zabijaj przeciwników wychodzących przez ściany ognia, uważając, żeby samemu nie próbować tego robić. Zada ci to ogromne obrażenia. Przez kilka minut będziesz walczył z przyzywanymi przez demona oddziałami Chaosu, później jednak pojawi się on we własnej osobie.

Poza zwykłymi atakami będzie tym razem strzelał ognistymi kulami w twoich bohaterów. Potrafią one zadać znaczne obrażenia, jednak lecą dość wolno, więc nie powinieneś mieć problemu z ich ominięciem. Możesz też wykorzystać Krenciszpona i Pomstę, żeby odbić pociski z powrotem w stronę demona.

173
Kule ognia możesz odbijać korzystając ze zdolności.

Tak jak i przy poprzednim starciu, tak i teraz boss nie będzie walczył do końca. Gdy obniżysz jego życie poniżej połowy ucieknie on, aby się uzdrowić, tym razem jest on jednak dość blisko, więc rusz za nim i stocz finałowy pojedynek.

W trzecim starciu demon będzie wykorzystywać nową sztuczkę. Po wzbiciu się w powietrze zacznie szybować w twoim kierunku, zalewając wszystko pod sobą falą ognia. Utworzy to też czasowo mur z płomieni, przez który lepiej nie przechodzić. Może on też przyzywać inne jednostki do pomocy. Nie będzie tego robił zbyt często, a dodatkowe jednostki potrafią znacznie utrudnić starcie, zajmij się więc nimi w pierwszej kolejności. Możesz przykładowo użyć Machy, żeby wprowadzić demona w stan zastoju, natomiast resztą bohaterów rozprawić się wtedy z wrogami.

Korzystaj z apteczek, aby uzdrowić swoje jednostki, nie będzie ich tu jednak tak dużo jak w poprzednich starciach. Czasami lepszym pomysłem może być poświęcenie śmiertelnie rannej jednostki - przyzwiesz ją ponownie za kilkadziesiąt sekund - niż zużywanie wszystkich zestawów medycznych do postawienia jej na nogi.

Spis treści: Dawn of War 3 - poradnik i najlepsze porady

Podczas pojedynku demon spróbuje się uzdrawiać, musisz szybko go powstrzymać. Zrobisz to niszcząc Fontannę Poświęcenia, która pojawiła się na polu bitwy. Po zadaniu jej części obrażeń schowa się ona, a ty będziesz kontynuował starcie. Aby pozbawić demona możliwości uleczenia, proces należy powtórzyć trzykrotnie.

Po zniszczeniu Fontany atakuj demona, nie będzie on już wtedy korzystał ze swoich zdolności, powinien być więc łatwym celem do pokonania.

Gratulacje! Właśnie ukończyłeś kampanię fabularną w Dawn of War 3. Teraz czeka na ciebie film kończący grę i rozgrywki sieciowe. Obejrzyj film do końca, a czeka cię niespodzianka.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami