Producent filmu „Thief” zapewnia, że powstaje także nowa gra

Square Enix nie komentuje.

Wytwórnia filmowa Straight Up Films' pracuje obecnie nad filmową adaptacją serii popularnych skradanek „Thief”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na stronie firmy ujawniono, że produkcja zadebiutuje równocześnie z kolejną grą.

Thief z 2014 roku od Eidos Montréal spotkał się raczej z chłodnym przyjęciem, więc wielu graczy spodziewało się, że Square Enix pozwoli serii „odpocząć”, co jest zresztą zgodne z polityką wydawcy, stawiającego obecnie na 1-2 większe gry rocznie.

1
Garrett powróci?

„Uznawane za jedne z najlepszych gier w historii, piąty sequel znajduje się obecnie w produkcji, by ukazać się równocześnie z filmową adaptacją” - czytamy na stronie Straight Up Films' (dzięki, Polygon).

Eidos czy Square Enix nie zapowiedzieli oczywiście żadnych planów na kolejną grę.

Należy przyznać, że nie wiemy także, jakie rozmiary może przyjąć tytuł towarzyszący filmowi. Być może mowa na przykład o mobilnej adaptacji w cyklu GO, który zdaje się świetnie pasować do skradania z Thief.

Nie wiemy też, kiedy do kin trafi sam film, który obecnie nie ma jeszcze obsady czy reżysera. Są jedynie scenarzyści: Adam Mason oraz Simon Boyes, duet odpowiedzialny ostatnio za słabe „Pozory prawdy” z Hopkinsem i Pacino.

Wcześniej - w 2018 roku - zobaczymy adaptację Tomb Raider. Zdjęcia do tej produkcji już trwają.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami