Prey - ekwipunek: układy kombinezonu

Wszystko o ulepszeniach kombinezonu.

Twój specjalny strój korporacji TranStar po krótkim czasie będzie mógł wykorzystywać specjalne układy, które rozwiną możliwości kombinezonu. Wszystkie układy można odnajdywać w różnych, często dziwacznych miejscach na całej stacji kosmicznej Talos I.

Na samym początku rozgrywki możesz zainstalować zaledwie dwa ulepszenia, choć maksymalną ich liczba może dojść do nawet ośmiu. Odblokowywanie kolejnych gniazd następuje po rozwinięciu umiejętności Modyfikacja kombinezonu. Więcej o rozwoju umiejętności piszemy na stronie Prey - neuromody: umiejętności i moce, ulepszenia.

Pamiętaj jednak, że rozszerzenie możliwości instalowania układów w kombinezonie kosztuje sporo neuromodów, a przynajmniej na początku rozgrywki. Rozszerzenie gniazd do czterech, sześciu i ośmiu slotów kosztuje odpowiednio 2, 4 i 6 neuromodów, czyli łącznie aż dwanaście przedmiotów tego typu! Jeśli jednak grasz na wyższych poziomach trudności, jest to bardzo dobra inwestycja.

Co ciekawe, uzyskane układy kombinezonu nie zajmują miejsca w ekwipunku. Gdy je zdobędziesz, występują one niezależnie od innych przedmiotów, dlatego możesz mieć ich nawet więcej, niż posiadanych slotów. W każdej chwili możesz także włączać lub wyłączać dany układ, dopasowując ulepszenie do zaistniałej sytuacji.

Aby wywołać okno układów kombinezonu, otwórz w dowolny sposób ekwipunek, a następnie przejdź o jedną zakładkę w prawo. Twoim oczom powinien ukazać się podobny widok, jak na poniższym obrazku.

042
Okno układów kombinezonu.

1. W tym miejscu widoczna jest lista wszystkich posiadanych układów. Białe kropki z lewej strony oznaczają, że dany układ jest aktualnie zainstalowany w kombinezonie. Aby go odinstalować, po prostu kliknij na nim dwukrotnie, tak samo postępuj z procesem instalacji.

2. Nazwa z krótkim opisem funkcjonalności aktualnie podświetlonego na liście układu.

3. Tak wygląda gniazdo, w którym został użyty układ kombinezonu. Kolejność nie ma znaczenia i jest dobierana automatycznie.

4. Ikona gniazda pustego, do którego można zainstalować układ.

5. Ikona kłódki oznacza, że możliwe są tu do zainstalowania kolejne układy, ale tylko i wyłącznie po rozwinięciu zdolności Modyfikacja kombinezonu.

Najlepsze układy kombinezonu

Nie da się jednoznacznie wskazać najlepszych układów, głównie dlatego, że rozgrywka w Prey jest w dużej mierze uzależniona od stylu gracza. Można więc w niej stawiać na otwartą wymianę ognia, wykorzystywać wieżyczki, bazować na mocach psionicznych lub starać się przemykać za plecami przeciwników i pozostawać niezauważonym.

Dla każdego z tych stylów znajdzie się zatem wiele ciekawych rozwiązań związanych z ulepszaniem kombinezonu TranStaru. Eksperymentuj i testuj każdy odnaleziony układ, gdyż w przypadku posiadanego wolnego miejsca, nie przynosi to żadnych dodatkowych kosztów. Wystarczy uważnie przeczesywać kolejne pomieszczenia stacji Talos I.

Dość uniwersalnym ulepszeniem jest na pewno Asystent kinestetyczny CRU, który pozwala na szybsze regenerowanie kondycji. O tym, jak bardzo ważny jest to aspekt, piszemy na stronie Prey - jak się leczyć, pancerz i kondycja. Nawet stawiając na ciche przemykanie obok przeciwników, czasami będziesz musiał wykorzystać sprint, wówczas kondycja jest bardzo istotna. To samo tyczy się walki wręcz przy użyciu klucza francuskiego.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Prey - ekwipunek: przedmioty i ulepszanie broni

- Prey - ekwipunek: układy psychoskopu

Kolejnym znakomitym układem jest V-Amp .23, który pozwala odzyskiwać zdrowie przy ataku na przeciwników, którzy nie spodziewają się tego i nie wiedzą o naszej obecności. Nawet jeśli preferujesz bezpośrednią walkę, warto mieć zainstalowany ten układ i w możliwie cichy sposób podchodzić do niektórych nieprzyjaciół.

Inne moduły potrafią choćby sprawić większą odporność na dany typ ataku lub zadawać większe obrażenia konkretnemu typowi wroga. Eksperymentuj z różnymi układami i sprawdzaj co faktycznie przydaje się podczas rozgrywki.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami