Prey - ekwipunek: przedmioty, ulepszanie broni

Wszystko o zwiększaniu statystyk broni i innych przedmiotach.

Mądre zarządzanie ekwipunkiem w grze Prey jest kluczem do sukcesu. Produkcja stawia wyraźny nacisk na przedmioty różnego typu i działania. Na tej stronie zdradzimy ci nie tylko szczegóły dotyczące ekwipunku, ale także poruszymy kwestię ulepszania broni, która jest niemniej istotna.

Pamiętaj również, że zbieranie przedmiotów w świecie gry to nie jedyna metoda na ich pozyskiwanie. Prey oferuje również możliwość craftingu, czyli tworzenia różnych elementów za pomocą surowców, przy założeniu, że posiadamy odpowiednie schematy tego, co chcemy stworzyć. Więcej o tym aspekcie piszemy na stronie Prey - tworzenie przedmiotów i recykling.

Na poniższym obrazku przedstawiamy przykład okna przedmiotów w ekwipunku. Możesz zauważyć, że znajdują się tam trzy takie same bronie. To nie przypadek, warto zbierać dodatkowe egzemplarze broni, które potem możesz rozmontować na części zamienne służące do różnego typu napraw lub rozłożyć na materiały służące do produkcji innych rzeczy.

040
Okno przedmiotów w ekwipunku.

1. W tym miejscu w obrazkowej formie przedstawione są wszystkie przedmioty, które posiadasz przy sobie. Obok każdej ikony znajduje się liczba mówiąca o tym, ile rzeczy danego typu posiadasz. Przy przekroczeniu stosownej ilości przedmiot może zająć więcej niż jeden slot w ekwipunku, warto o tym pamiętać.

2. Krótki opis aktualnie podświetlonego przedmiotu.

3. Bardziej szczegółowy opis danej rzeczy. Jeśli jest to broń, jak na powyższym przykładzie, będziesz mógł od razu zauważyć jego aktualne statystyki z podziałem na siłę ognia, odrzut, miejsce na amunicję czy prędkość przeładowania. Pozwala to w szybki i prosty sposób dowiedzieć się o konieczności lub jej braku przy ulepszaniu orężu. O tym jednak nieco niżej.

4. Z tego miejsca możesz dowiedzieć się o ilości części zamiennych, które możesz zyskać po przeprowadzeniu demontażu lub materiałach, jakie otrzymasz po wykorzystaniu modułu recyklingowego. Warto korzystać z obu opcji, jeśli posiadasz duplikaty przedmiotów lub niepotrzebne rzeczy.

Zwiększanie statystyk broni

Na początku zabawy w Prey walczyć będziesz przede wszystkim za pomocą klucz francuskiego lub niezbyt skomplikowanej broni palnej. I choć taki oręż może na starcie wydawać się niezbyt skuteczny, to w świecie gry odnajdywać będziesz zestawy dozbrajające, dzięki którym możesz ulepszyć jeden z czterech aspektów większości broni.

041
Ulepszanie broni w Prey.

Na początku z ekwipunku wybierz broń, którą chcesz ulepszyć, a po zatwierdzeniu zauważysz wysunięte menu, z którego powinieneś wybrać opcję Ulepsz. Twoim oczom powinno ukazać się okno widoczne na powyższym obrazku.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Prey - tworzenie przedmiotów i recykling

- Prey - ekwipunek: układy kombinezonu

- Prey - ekwipunek: układy psychoskopu

Na przykładzie pistoletu, posiada on cztery statystyki do ulepszenia: siłę ognia, pojemność magazynka, zasięg i celność. Pierwsza ze statystyk może być ulepszona tylko dwa razy, kolejne dwie cztery, a ostatnia pięć. Do każdego ulepszenia musisz posiadać zestaw dozbrajający, których liczba zawsze będzie wskazana w lewym dolnym rogu okienka.

Jeśli przy ikonie ulepszenia widnieje symbol zamkniętej kłódki, będziesz zmuszony do rozwinięcia umiejętności Rusznikarstwa. O tym również zostaniesz poinformowany w środkowej części ekranu czerwoną czcionką. Więcej o umiejętnościach piszemy na stronie Prey - neuromody: umiejętności i moce, ulepszenia.

Na prawo od ikon ulepszeń możesz także zauważyć procentową lub liczbową zmianę po zastosowaniu ulepszenia broni. Warto w nie inwestować!

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami