Patch do Forzy Horizon 3 pozwolił obniżyć wymagania sprzętowe

Jest też nowe DLC.

Forza Horizon 3 wzbogaciła się wczoraj o kolejne DLC na Xbox One i PC z systemami operacyjnymi Windows 10. Poza pomarańczowymi torami jest też darmowa aktualizacja, poprawiająca między innymi ogólną płynność działania gry.

Jak zapewniają twórcy, liczne „krytyczne poprawki” obniżają głównie zapotrzebowanie na moce obliczeniowe po stronie procesora. Z wykorzystaniem specjalistycznej telemetrii deweloperom udało się usprawnić optymalizację i lepiej rozdzielić zadania na poszczególne wątki CPU.

1
Rip Rod w akcji

Do tego sprawniejsze wykorzystanie bibliotek DirectX 12. Wszystko to powinno przełożyć się na poprawę wydajności, zwłaszcza na ustawieniach wysokich oraz ultra.

Twórcy wprowadzili także bardzo niskie opcje dla dynamicznej geometrii oraz „cywilnych” samochodów na ulicach, razem ze lepszymi wskaźnikami i informacjami na temat tego, jak dana funkcja wpływa na wydajność.

Dzięki temu dało się zmniejszyć minimalne wymagania sprzętowe dla wersji Windows 10:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
  • Procesor: i3-4170 @ 3,7 Ghz (było Intel Core i5-4460 3,2 GHz lub AMD FX-8350)
  • Karta graficzna: Nvidia GT 740 lub AMD R7 250X (było GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R7 260X)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Rozdzielczość: 1280 × 720

Jeśli mowa o wspomnianym DLC, to pakiet Hot Wheels wchodzi w skład wycenionej na 162,49 zł przepustki rozszerzającej (zawierającej też poprzedni dodatek - Blizzard Mountain). DLC kupimy również osobno, za dość wygórowane 92,49 zł.

Rozszerzenie oferuje tytułowe, zabawkowe samochody, choć oczywiście w normalnych wymiarach. Gracze zasiadają za kółkami dziewięciu nowych wozów - to między innymi Twin Mill, Rip Rod, Bon Shaker i Ford Mustang.

DLC wprowadza też kolejną lokację na wybrzeżu Australii - sześć wysp połączonych zbudowanymi w powietrzu torami Hot Wheels. Te ostatnie złożą się z licznych pętli, ostrych zakrętów i skoczni, które wykorzystamy do wykonywania efektownych sztuczek.

Triki są motywem przewodnim przygotowywanej kampanii, w której weźmiemy udział w serii zawodów, wydarzeń i imprez. Celem zmagań jest wywalczenie sobie prawa do rywalizacji na trasie Goliath.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami