Eliminacje Mistrzostw Świata Overwatch z turniejem w Katowicach

Rozlosowano grupy.

Przygotowania do Mistrzostw Świata w Overwatch przebiegają zgodnie z planem. Po wybraniu najlepszych krajów i wyłonieniu komisji konkursowych rozlosowano już grupy.

Poinformowano jednocześnie, że jedna z czterech imprez eliminacyjnych odbędzie się w Katowicach, gdzie o awans do fazy pucharowej powalczą reprezentacje z puli E oraz F.

W grupie E - razem z Polską - znaleźli się niestety jedni z faworytów do zwycięstwa całego turnieju, czyli obrońcy tytułu z Korei Południowej, plasowani na 2. miejscu w ogólnoświatowym rankingu. Do tego całkiem wyrównana stawka w postaci Holandii (15), naszego kraju (18) i Austrii (21).

W grupie F znalazła się Kanada (7), Rosja (10), Singapur (23) oraz Turcja (26). Awans zapewnia tylko pierwsze miejsce.

Polskie eliminacje odbędą się w Katowicach. Nie podano konkretnej daty czy miejsca zmagań. Wcześniejsze imprezy to Szanghaj i Sydney, a cykl zakończą grupy G i H, w Stanach Zjednoczonych. Finały przewidziano na imprezę BlizzCon 2017 na początku listopada.

Warto przypomnieć ogólną formułę dość nietypowych zmagań: Blizzard zaczął od śledzenia umiejętności stu najlepszych zawodników z każdego kraju, by określić średnią rangę. Następnie, na podstawie tych danych, w kwietniu firma wskazała 32 najlepsze kraje na świecie. Polska była 18.

1
Do boju Polsko, ołeo!

Czołówka trafiła do wspomnianych grup i regionalnych kwalifikacji (szczegóły na oficjalnej stronie), lecz na finały na BlizzCon wybierze się już tylko ósemka najlepszych reprezentacji. Jak jednak wybrać jej członków?

Gracze reprezentujący 32 wybrane kraje musieli wspólnie wyłonić spośród siebie Krajowy Komitet. Każdy z nich składa się z trzech lokalnych ekspertów, których zadaniem jest rekomendowanie graczy do poszczególnych faz zawodów. W Polsce zaszczytu dostąpili HighStyled, Blinku oraz Warchawk.

W ubiegłym roku turniej debiutował, a drużyny wyłoniono w głosowaniu fanów. Finał na BlizzConie wygrała Korea Południowa, a za najlepszego gracza uznano Miro i jego Winstona.

Polska odpadła wtedy w fazie grupowej europejskich kwalifikacji, z bilansem dwóch zwycięstw i porażek.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami