Prey - misja: Przywróć z kopii zapasowej

Dostajemy się do archiwum i zdobywamy kluczowy dysk twardy.

Po udanym pozyskaniu próbek głosu Danielle w ramach misji Szukanie echa możemy się już udać do archiwum. Bez względu na to, którą próbkę głosu zebrałeś jako ostatnią, udaj się teraz do Arboretum, korzystając na przykład z windy w Holu Talosa I, skąd przedostaniesz się na tyły wielkiego budynku.

Uważaj, za arboretum niemal na pewno trafisz na niebezpieczne odmiany tyfonów, dlatego nie wychodź tam bez wcześniejszego przygotowania się do walki. Po udanej potyczce wskocz do tunelu grawitacyjnego z napisem Deep Storage, po czym podejdź do zamkniętego do tej pory włazu i użyj próbek głosu do odblokowania drzwi.

W ten sposób dostaniesz się do Archiwum, skąd musisz odnaleźć główne repozytorium. Najpierw jednak musisz uporać się z okolicznym zagrożeniem w postaci kilku mimów, fantoma i najgroźniejszego nieprzyjaciela z tej grupy, czyli technopaty. Jeśli będziesz potrzebował chwili spokoju, zaraz po wejściu do Archiwum skręć w lewo, gdzie w podłodze odnajdziesz otwór prowadzący do drugiej części pomieszczenia - będziesz tam bezpieczny.

030
W drodze do głównego repozytorium przeszkodzi ci kilku obcych.

Po walce możesz podejść do drzwi, lecz okażą się zamknięte. Twoim celem jest kabina ochrony, czyli przeszklone pomieszczenie z lewej strony. Na razie jednak musisz się wycofać i skręcić w lewo, gdzie natkniesz się na klatkę schodową. Jest zamknięta, a kod dostępu do niej znajdziesz na biurku Zachary'ego Westa, na samym początku lokacji. Wystarczy, że zapoznasz się z notatką przyklejoną do monitora.

Udajemy się na klatkę schodową, gdzie obieramy jedyny słuszny kierunek w górę. Wcześniej możesz skorzystać z usług operatora inżynieryjnego, aby zreperować swój pancerz. Na górnym poziomie zmierzamy przed siebie, a na rozwidleniu skręcamy w prawo i przechodzimy przez drzwi z tabliczką Danielle Sho. Znajdują się tam fantomy, którymi powinieneś zająć się w pierwszej kolejności.

031
Karta dostępu do kabiny ochrony.

Po udanej walce podchodzimy do komputera z lewej strony, z napisem Lokalizowanie Personelu. Po prawej stronie monitora na biurku leży karta z dostępem do kabiny ochrony. Udajemy się zatem na niższy poziom, gdzie możesz uzupełnić amunicję do strzelby i pistoletu, ale przede wszystkim skorzystaj z komputera z napisem Dostęp do Repozytorium. Tam użyj opcji „Udziel dostępu”. Możesz także pobrać mapę z drugiego komputera.

Zdobycie twardego dysku

Przez odblokowane przejście wskocz do Repozytorium, gdzie nie obowiązuje grawitacja. Twoim największym nieprzyjacielem będą gniazda cystoidów, dlatego staraj się wypatrywać tego typu zagrożenia odpowiednio wcześniej, neutralizując je i nie dopuszczając do zbliżenia się. W przeciwynm wypadku będziesz narażony na niebezpieczne promieniowanie.

W komputerze przed tobą zauważysz jedno z gniazd zaznaczone na czerwony kolor. To właśnie tutaj należy umieścić brakujący twardy dysk. Aby to zrobić, wleć w główną część pomieszczenia i skieruj się ostro w dół.

032
Podążając w kierunku twardego dysku uważaj na zagrożenia różnego typu. Płomienie możesz zaklejać LEPIKiem.

Unikając zagrożeń pikuj w dół, a gdy zdobędziesz twardy dysk, wróć do lokacji początkowej. Jako że będziesz miał zajęte obie ręce, nie będziesz mógł się wtedy bronić. Z tego właśnie powodu postaraj się o szybkie dolecenie do serwera plików, zwłaszcza, jeśli wcześniej nie oczyściłeś dokładnie całego pomieszczeiu.

Gdy zbliżysz się do serwera plików, dysk zostanie tam umieszczony automatycznie. Musisz tylko zatwierdzić zainstalowanie nowego dysku, po czym możesz wrócić do głównych pomieszczeń Archiwum.

Uwaga! Przechodząc przez śluzę możesz napotkać błąd gry uniemożliwiający dostanie się do Archiwum. Wówczas potrzebne będzie wczytanie ostatniego stanu gry i ponowna próba.

Wskakujemy na wyższe piętro, gdzie tym razem na rozwidleniu obieramy kierunek w lewo. Zanim jednak to zrobisz, zlikwiduj nowe zagrożenia na klatce schodowej. Po dotarciu na górne piętro i wejściu do pomieszczenia z lewej strony, możesz zakleić wyładowanie elektryczne po lewej, aby uniknąć dodatkowych obrażeń.

033
Splatacz zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych przeciwników.

Twoim głównym problemem okaże się jednak większy przeciwnik, którego musisz zgładzić w dowolny sposób. Po udanej walce wróć na drugą stronę do biura Danielle Sho, gdzie używając jednego z komputerów wejdź w menu Plików i użyj opcji przeniesienia pliku przy pozycji Yu_M_klucz_uzbrajający.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Następnie: Prey - misja: Klucze do królestwa (ładownia i sterownia reaktora)

Teraz zostanie odblokowane kolejne zadanie główne, czyli Klucze do królestwa. Na razie jednak skoncentrujmy się na obecnej misji. Za pomocą interkomu odezwie się do ciebie Danielle, która poprosi cię o wykonanie zadania dodatkowego. Po zakończonym monologu wracamy do jej gabinetu i używamy środkowego komputera: menu Narzędzia, a następnie Magazyn B.

Wracamy do pomieszczenia naprzeciwko, gdzie nie powinno być już żadnego zagrożenia. Podchodzimy do okrągłych wrót z oznaczeniem Data Vault B, po czym przechodzimy przez kolejne wrota i otwieramy konserwacyjnego panelu dostępu. Przyciskamy odkryty w ten sposób przycisk, po czym misja zostaje zakończona, a my zostajemy wypchnięci na zewnątrz stacji Talos I.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami