Prey - mapa: Hol Talos I

Wszystkie sekrety pierwszego poziomu gry.

Hol Talosa to pierwsza większa lokacja, do której trafisz podczas gry w Prey z 2017 roku. Jest to duże, wielopoziomowe pomieszczenie, które prowadzi do wielu pokojów przeróżnej użyteczności, a także posiada gabinet głównego bohatera, do którego dostaniesz się szybko po rozpoczęciu głównego wątku fabularnego.

Już od samego początku hol, choć sprawiać będzie wrażenie dość bezpiecznego, zaoferuje wielu przeciwników w różnej postaci. Jest to lokacja, do której będziesz wracał wielokrotnie, jednak za każdym razem - wraz z postępami wątku głównego - będziesz natykać się tu na kolejne grupy obcych. Im dalej w kampanii, tym wrogowie będą silniejsi, dlatego podczas powrotów do Holu Talosa I upewniaj się, że posiadasz uzupełnioną amunicję i wyleczoną postać.

Poziom 1

Można go określić mianem parteru, ale oznaczamy go jako pierwszy, zgodnie z ustaleniami gry. Znajduje się tu kilka apteczek, a także winda. Ta jednak może zostać użyta dopiero później, gdy naprawimy ją w ramach jednego z zadań pobocznych. Znajduje się tu też kilka neuromodów na dobry początek, a także strzelba czy LEPIK strzelający klejem.

Istnieje prawdopodobieństwo, że wspomnianą broń zdobyłeś już jednak wcześniej. Na pewno za to warto zainteresować się strzelbą, która okaże się nieocenioną pomocą w walce z pierwszymi nieprzyjaciółmi. Po drugiej stronie, na dole mapy, znajdują się dwie klatki schodowe prowadzące na wyższe poziomy.

022

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Poziom 2

Na tym poziomie odnajdziesz sporo neuromodów, a także ulepszające zestawy do kombinezonu i hełmu, który zdobędziesz później, wraz z postępami w głównej kampanii fabularnej. W razie potrzeby odnajdziesz tu także kilka apteczek i skorzystasz z modułu recyklingowego, w którym pozbędziesz się niepotrzebnych przedmiotów.

023

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Poziom 3

Ten poziom oferuje przede wszystkim twój gabinet, w którym znajdziesz również moduł recyklingowy, obok którego stoi także fabrykator. Służy do produkowania przedmiotów, o ile posiadamy ich schematy. Na mapie oznaczyliśmy także karty dostępowe do różnych pomieszczeń, ale miej na uwadze fakt, że nie otrzymasz ich od razu, a tylko z postępem głównej historii. Za każdym razem jednak gra prowadzić cię będzie znacznikiem w takiej sytuacji.

024

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Poziom 4 i -1

Z racji na niewielkie obszary, poziom najwyższy i najniższy przedstawiamy na jednej mapie. Poza apteczkami i jedną kartą dostępu nie znajdziesz tu nic ciekawego, gdyż są to poziomy przejściowe prowadzące do innych pomieszczeń.

025

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Prey sowicie nagradza kompletną eksplorację pomieszczeń. Co prawda nie w każdym z nich otrzymasz gwarancję odnalezienia czegoś bardzo przydatnego, lecz warto poświęcić kilka chwil na zaglądanie w każdy kąt. Pamiętaj, że nawet z pozoru bezużyteczne przedmioty mogą zostać przerobione na elementy składowe innych przedmiotów.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Zobacz też: Prey - mapa: Laboratoria sprzętowe

Eksploracja wiąże się także ze stresującymi chwilami - w wielu przedmiotach ukrywają się mimy, czyli podstawowe wersje nieprzyjaciół w grze. Niejednokrotnie wyskoczą ci prosto na twarz, udając wcześniej kubek czy gaśnicę. Napotykać będziesz także innych przeciwników, więc cały czas bądź gotowy do ewentualnej walki.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami