Prey - tworzenie przedmiotów i recykling

Wykorzystujemy mniej potrzebne przedmioty i stosujemy crafting.

Grając w Prey szybko da się zauważyć, że istotną rolę w rozgrywce odgrywa ekwipunek, a wraz z nim przedmioty znajdujące się w nim. Co ciekawe, gra oferuje nie tylko zbieranie przedmiotów w świecie gry, ale także ich tworzenie czy nawet recykling niepotrzebnych rzeczy. Wszystko to prowadzi nas do ważnych elementów w Prey.

Moduł recyklingowy

W świecie gry, czyli na stacji Talos I, będziesz napotykał maszyny recyklingowe, które służą do pozbywania się niepotrzebnych materiałów. Choć na pierwszy rzut oka szpulka drutu czy stary układ scalony mogą się nie przydać, tak zbieranie ich - jeśli miejsce w ekwipunku na to pozwala - może mieć sens.

Wystarczy wtedy podejść do jednego z modułów recyklingowych, oznaczonych na mapie zieloną ikoną, a następnie wykonać interakcję, aby uruchomić interfejs zmiany. Odnajdziesz tam przycisk, który przeniesie cały twój niepotrzebny złom, dzięki czemu nie będziesz musiał obawiać się utraty przydatnych przedmiotów.

Oczywiście, możesz umieścić w takiej maszynie niemal każdy posiadany przedmiot, jednak dobrze się zastanów czy nie będziesz go potem potrzebował. Czasami może się zdarzyć tak, że będziesz posiadał kilka takich samych przedmiotów wielorazowego użytku, wówczas takie egzemplarze można śmiało potraktować modułem recyklingowym.

014
Po pozbyciu się niepotrzebnych rzeczy zyskasz składniki służące do produkcji innych przedmiotów.

Dzięki pozbawianiu się niepotrzebnych rzeczy będziesz zyskiwał materiały różnego typu, które posłużą do stworzenia konkretnych przedmiotów, o czym piszemy nieco niżej. Gotowe materiały pochodzące z recyklingu pobierzesz ze skrzynki maszyny.

Fabrykator

Choć nazwa wydaje się wyjątkowo nieoczywista, fabrykator służy po prostu do tworzenia przedmiotów za pomocą materiałów zdobytych w świecie gry lub stworzonych za pomocą modułu recyklingowego, w którym pozbywamy się niepotrzebnego złomu. O tym procesie napisaliśmy nieco wyżej.

Działanie fabrykatora jest bardzo proste. Podejdź do maszyny, które na mapie oznaczone są fioletowymi ikonami, a następnie wykonaj interakcję. Na głównym monitorze modułu do tworzenia przedmiotów zauważysz listę dostępnych w danej chwili projektów. Tyczyć się mogą apteczek, amunicji do konkretnej broni, a nawet przedmiotów specjalnych.

015
Główne okno fabrykatora, maszyny służącej do tworzenia przedmiotów.

Po wybraniu danego projektu z prawej strony ekranu wyświetli ci się jego opis oraz ilość posiadanych przedmiotów tego typu w ekwipunku. Nieco niżej zauważysz listę potrzebnych materiałów do wykonania danego projektu.

Spis treści: Prey - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Prey - jak się leczyć, pancerz i kondycja

- Prey - hakowanie: drzwi, sejfy i komputery

- Prey - ekwipunek: przedmioty i ulepszanie broni

Gdy posiadasz odpowiednią ich ilość, naciśnij przycisk umieszczenia składników w gniazdach. W kratce niżej bohater umieści je automatycznie, po czym będziesz mógł zatwierdzić proces stworzenia przedmiotu. Ten wypadnie przez środkową część maszyny.

Pamiętaj, że dostępne w fabrykatorze projekty nie zawsze są uzależnione od danej maszyny. Istotne będą okazywać się odnajdywane projekty w świecie gry, dlatego zachęcamy do szczegółowej eksploracji całej stacji kosmicznej, uważając przy tym - rzecz jasna - na obcych, których po Talos I spaceruje naprawdę sporo.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami